12:21 | 29.02.16 | Նորություններ | 5180
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը դարձյալ այցելել են Տավուշի մարզ՝ Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղ:
Բնակարանաշինության ծրագրով 2015թ. այստեղ խնդիր է լուծվել յոթ ընտանիքի համար. կատարվել են ոչ միայն վերանորոգման աշխատանքներ, այլեւ ավարտին է հասցվել կիսակառույցների շինարարություն:
«Այս ընտանիքի օջախի պատերը երկար ժամանակ պատերազմական իրավիճակի վկան են եղել: Հային իր հողից տեղահանելու նպատակը շարունակում է մնալ հակառակորդի ծրագրերում: Այդ նպատակը, սակայն, իրագործելի չէ, երբ կա վստահություն: Բնակարանաշինության ծրագրով մենք ձգտում ենք մեր հայրենակիցներին վստահություն փոխանցել: Տարիներ առաջ այս տան վրա արձակված արկից վնասվել էր տան պատը, բայց ոչ՝ Ավագյանների կամքն ապրել հայրենի հողի վրա: Ավագյանների արիությունն արժանի է հարգանքի»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2007-ից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը  228,3 մլն ՀՀ դրամի ներդրում է կատարել:

12:21 | 29.02.16 | Новости | 5141
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и глава «Домостроительного центра Фулер» Ашот Егиазарян вновь посетили Тавушский марз – село Неркин Кармирахпюр.
По домостроительной программе 2015 года здесь была решена проблема семи семей: проведены не только ремонтные работы, но и завершено строительство недостроенных домов.
«Стены очага этого дома долгое время были свидетелями военной ситуации. Цель выгнать армян со своих земель до сих пор остается в планах противника. Эта цель, однако, нереализуема, когда есть доверие. По домостроительной программе мы стараемся внушить своим соотечественникам доверие. Несколько лет назад снаряд, упавший на этот дом, повредил его стену, но не сломил волю Авакянов жить на своей земле. Храбрость Авакянов достойна уважения»,- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В рамках домостроительной программы, осуществляемой с 2007 года, ВиваСелл-МТС сделал инвестиции в размере 228,3 млн драмов.