11:59 | 21.05.13 | Նորություններ | 5314
Անդրեյ Պոնոմարյովը նշանակվել է ԱրմենՏել-ի (Beeline ապրանքանիշ) ֆիքսված կապի բլոկի տնօրենի պաշտոնում:
Ընկերությունում սա նոր պաշտոն է եւ ստեղծվել է հաստատված ռազմավարության համաձայն, որի շրջանակում ԱրմենՏել-ի ֆիքսված կապի բիզնեսն այսուհետ հանդես կգա որպես առանձին բլոկ` նպատակ ունենալով ապահովել ենթակառուցվածքների կայուն զարգացում եւ նոր կոմերցիոն առաջարկների իրագործում լարային կապի շուկայում, հայտնել են ընկերությունում:
Հեռահաղորդակցության ոլորտում Անդրեյ Պոնոմարյովն աշխատում է ավելի քան 15 տարի: Հեռահաղորդակցության ընկերություններում նա ունի ղեկավարման բազմամյա աշխատանքային փորձ, ինչպես նաեւ իրականացրել է մի շարք հաջողված կոմերցիոն եւ տեխնիկական խոշոր ծրագրեր ֆիքսված եւ բջջային կապի ոլորտներում:
«Ինձ համար շատ կարեւոր է այս նշանակումը, քանի որ այն հնարավորություն է ընձեռում օգտագործել իմ աշխատանքային փորձը եւ գիտելիքները ԱրմենՏել-ի ֆիքսված կապի բիզնեսի զարգացման եւ կատարելագործման համար: Վստահ եմ, որ ընկերության ֆիքսված կապի բլոկի աշխատակիցները կարող են Հայաստանի հեռահաղորդակցության շուկային առաջարկել ինչպես գրավիչ կոմերցիոն ծառայություններ, այնպես էլ առաջադեմ տեխնոլոգիական լուծումներ»,- նշել է Անդրեյ Պոնոմարյովը:
Հեռահաղորդակցության ոլորտում իր աշխատանքային ուղին նա սկսել է 1997թ. «Ուրալի բջջային կապ» ՓԲԸ-ում, որտեղ զբաղեցրել է տարբեր պաշտոններ` սկսած նյութատեխնիկական բաժնի պետից մինչեւ կոմերցիոն տնօրեն: 2003-2009թթ. գլխավորել է «ՎիմպելԿոմ» եւ «Գոլդեն Տելեկոմ» ընկերությունների խմբի մասնաճյուղերն Ուրալում, ինչպես նաեւ զբաղեցրել է տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնը Հեռահաղորդակցությունների գործակալությունում Պերմում:
2009թ-ից մինչեւ 2012թ-ը ներառյալ Անդրեյը զբաղեցրել է “Ֆոռաթեք Քոմունիքեյշն” (ք. Եկատերինբուրգ) ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնը, որը 2010 թ-ին միացել է «ՎիմպելԿոմ»-ին եւ ինտեգրվել «ՎիմպելԿոմ»-ի Եկատերինբուրգի մասնաճյուղին: 2010թ-ին նա նշանակվել է Եկատերինբուրգի մասնաճյուղի տնօրեն եւ արդյունավետ իրականացրել երկու ընկերությունների ղեկավարումը միաժամանակ:

11:59 | 21.05.13 | Новости | 5584
Блок фиксированной связи АрменТел (торговая марка Beeline) возглавит Андрей Пономарев, сообщили в компании.
Эта позиция является новой в компании и  была создана согласно стратегии, в рамках которой фиксированный бизнес АрменТел выделен в отдельный блок с целью стабильного и поступательного развития инфраструктуры и внедрения новых коммерческих предложений на рынке проводной связи.
В сфере телекоммуникаций Андрей Пономарев работает более 15 лет. У него за плечами многолетний опыт руководящей работы в крупных телекоммуникационных компаниях, а также удачная реализация нескольких крупных и успешных коммерческих и технических проектов в сегментах фиксированной и мобильной связи.
«Для меня очень важно это назначение, так как оно дает возможность применить мой опыт и знания для развития и совершенствования фиксированного бизнеса АрменТел. Я уверен, что команде фиксированного блока компании удастся предложить рынку телекоммуникаций Армении как привлекательные коммерческие продукты, так и передовые технологические решения»,-  отметил Андрей Пономарев.
Свою карьеру в телекоммуникационной сфере он  начал в 1997 году в ЗАО «Уральские мобильные сети», где прошел путь от начальника материально-технического обеспечения до коммерческого директора.
С 2003 года по 2009 год Пономарев возглавлял филиалы групп компаний «Голден Телеком» и «ВымпелКом» в Уральском регионе, а также занимал пост председателя совета директоров ЗАО «Агентство телекоммуникаций» (г. Пермь).
С 2009 года по 2012 год включительно Андрей занимал пост генерального директора компании «Форатек коммуникейшн» (г. Екатеринбург), которая в 2010 г. была присоединена к «ВымпелКому» и интегрирована с Екатеринбургским филиалом «ВымпелКом». Задача по проведению интеграции была возложена на Андрея Пономарева, который с 2010 года был назначен директором екатеринбургского филиала и эффективно осуществлял руководство обеими компаниями одновременно.