ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է «Twitter SMS-ի միջոցով»  ծառայության մեկնարկի մասին:
Միանալով այս ծառայությանը` Beeline բջջային կապի բաժանորդները կարող են հետեւել Twitter միկրոբլոգերում գրված նորություններին եւ շփվել ընկերների հետ կարճ հաղորդագրությունների միջոցով, հայտնել են ընկերությունում:
Բջջային հեռախոսներից ծառայությունն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է ուղարկել հաղորդագրություն Start տեքստով 40404 կարճ համարին եւ այնուհետ հետեւել պատասխան հաղորդագրությունում նշված ցուցումներին:
Twitter-ում կարելի է տեղադրել հաղորդագրություն՝ ուղարկելով թվիթի տեքստը 40404 կարճ համարին: Մեկ ելքային հաղորդագրության արժեքը 9 դրամ է, իսկ մուտքային հաղորդագրություններն անվճար են:
«Twitter SMS-ի միջոցով» ծառայությունը կարելի է նաեւ ակտիվացնել Twitter-ի օգտատերի անձնական էջի կարգավորումների միջոցով:
«ԱրմենՏելը կարեւորում է նորարարական ծառայությունների ներդնումն, որը հնարավորություն է տալիս Beeline բաժանորդներին հետեւել սոցիալական ցանցերում իրենց ընկերների հաղորդագրություններին ոչ միան բջջային ինտերնետի, այլ նաեւ SMS հաղորդագրությունների միջոցով: «Twitter SMS-ի միջոցով» ծառայությունը Twitter-ի օգտատերերին թույլ է տալիս կարդալ լրահոսը եւ միշտ լինել կապի մեջ ընկերներ հետ»,- նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Կարեն Շախնազարյանը:

АрменТел (торговая марка Beeline) сообщила о  запуске  услуги «Twitter через SMS». Подключив данную услугу, абоненты мобильной связи Beeline смогут  полноценно общаться и следить за сообщениями в ленте сервиса микроблогов Twitter при помощи коротких текстовых сообщений, сообщили в компании.
Чтобы подключить услугу с мобильного телефона абонентам сети Beeline необходимо отправить SMS с текстом START на короткий номер 40404 и далее следовать инструкциям, содержащимся в ответных информационных SMS.
Опубликовать сообщение в Twitter можно, отправив текст твита на короткий номер 40404. Стоимость отправки одного сообщения составит 9 драмов, за входящие SMS плата не взимается.
Подключить услугу «Twitter через SMS» можно также в настройках своего аккаунта в Twitter.
«АрменТел придает огромное значение внедрению инновационных услуг, позволяющих абонентам Beeline следить за сообщениями друзей в социальных сетях не только при помощи мобильного Интернета, но и используя возможности SMS-сообщений. Услуга «Twitter через SMS» позволит пользователям сервиса микроблогов оставаться в курсе  последних обновлений своей ленты и поддерживать связь с друзьями, используя все сервисы Beeline»,- отметил ВрИО гендиректора АрменТел Карен Шахназарян.