ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է «Twitter SMS-ի միջոցով»  ծառայության մեկնարկի մասին:
Միանալով այս ծառայությանը` Beeline բջջային կապի բաժանորդները կարող են հետեւել Twitter միկրոբլոգերում գրված նորություններին եւ շփվել ընկերների հետ կարճ հաղորդագրությունների միջոցով, հայտնել են ընկերությունում:
Բջջային հեռախոսներից ծառայությունն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է ուղարկել հաղորդագրություն Start տեքստով 40404 կարճ համարին եւ այնուհետ հետեւել պատասխան հաղորդագրությունում նշված ցուցումներին:
Twitter-ում կարելի է տեղադրել հաղորդագրություն՝ ուղարկելով թվիթի տեքստը 40404 կարճ համարին: Մեկ ելքային հաղորդագրության արժեքը 9 դրամ է, իսկ մուտքային հաղորդագրություններն անվճար են:
«Twitter SMS-ի միջոցով» ծառայությունը կարելի է նաեւ ակտիվացնել Twitter-ի օգտատերի անձնական էջի կարգավորումների միջոցով:
«ԱրմենՏելը կարեւորում է նորարարական ծառայությունների ներդնումն, որը հնարավորություն է տալիս Beeline բաժանորդներին հետեւել սոցիալական ցանցերում իրենց ընկերների հաղորդագրություններին ոչ միան բջջային ինտերնետի, այլ նաեւ SMS հաղորդագրությունների միջոցով: «Twitter SMS-ի միջոցով» ծառայությունը Twitter-ի օգտատերերին թույլ է տալիս կարդալ լրահոսը եւ միշտ լինել կապի մեջ ընկերներ հետ»,- նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Կարեն Շախնազարյանը:

16:29 | 25.03.13 | News | 4136
ArmenTel (Beeline trademark) stated the launch of "Twitter through SMS" service. Activating the service, Beeline mobile subscribers will be able to fully communicate and follow their SMS in the Twitter newsfeed with the help of short text messages, the company reported.
To activate the service, Beeline mobile subscribers should send SMS with START text to 40404 short number and then follow the instructions in the reply SMS.
You can post a message on Twitter sending the twit to 40404 short number. The cost of one SMS makes AMD9, incoming SMS are free of charge.
You can also connect to "Twitter through SMS" in the settings of your Twitter account.
""ArmenTel" attaches great importance to introduction of innovative services allowing Beeline subscribers to keep track of the messages of their friends on the social networks not only through mobile internet but also using SMS services. The service will allow users of the microblog services to keep track of the latest updates of their newsfeed and communicate with friends using all the Beeline services", said acting CEO of ArmenTel Karen Shahnazaryan.