14:15 | 04.06.12 | Նորություններ | 4319
ԱրմենՏել-ը եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամը համատեղ ծրագրեր կիրականացնեն հատուկ կարիքներով երեխաների համար
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամն այսօր հայտարարել են սոցիալական ծրագրերի իրականացման ոլորտում  համագործակցության մեկնարկի մասին:
Ինչպես այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում ասել է ԱրմենՏել-ի տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, համագործակցության նպատակն է աջակցել հատուկ կարիքներով երեխաների ինտեգրմանը հասարակությանը ուսումնական ծրագրերի եւ արվեստի թերապիայի միջոցով:
Համագործակցության շրջանակներում ստեղծվելու է ներառական թատերական խումբ: Հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաները եւ հանրակրթական դպրոցների սաները կներգրավվեն մանկական թատերական ներկայացումներում, որոնք բեմադրվելու են փորձառու թատերական մասնագետների եւ մանկական հոգեբանների օգնությամբ: Ծրագրի ընթացքում «Ես ուզում եմ հավատալ» թատերական ներկայացումը կբեմականացվի Երեւանի, Վանաձորի եւ Գյումրիի ներառական եւ հանրակրթական դպրոցներում: Առաջին ներկայացումը հասանելի կլինի հայ հանդիսատեսին սեպտեմբերի սկզբին:
«Այս նախաձեռնության շնորհիվ հատուկ կարիքով երեխաները հաղորդակից են դառնում թատերական արվեստին, ինչը լավագույնս նպաստում է նրանց առողջական վիճակի եւ հոգեկան ներդաշնակ զարգացմանը: Սա նաեւ հնարավորություն է իրազեկելու հասարակությանը, որ յուրաքանչյուր երեխա հավասար հնարավորություններով ապրելու իրավունք ունի», - նշել է Մանկական զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Լուսինե Սիմոնյանը:

14:15 | 04.06.12 | News | 4325
Yerevan/Mediamax/. Today, ArmenTel (Beeline trademark) and the Children’s Development Fund announced the launch of a new cooperation.
As ArmenTel CEO Igor Klimko said at a press conference in Yerevan today, the cooperation aims to facilitate social integration of children with special needs through educational programs and art-therapy.
An inclusive theater group will be created within the framework of the cooperation. Children with special needs and pupils of secondary schools will take part in performances, which will be staged by prominent artists and child psychologists. Within the framework of the cooperation, “I want to believe” play will be staged in schools of Yerevan, Gyumri and Vanadzor in September.
“Thanks to this initiative, children with special needs will enjoy theater arts, which will favorably influence their health and harmonious spiritual development. This is another opportunity to remind the public that every child has a right for equal possibilities,” Director of Children’s Development Fund Lusine Simonyan said.