ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարեց 3G ցանցի ընդլայնման մասին:
2011թ. հունիս ամսվա դրությամբ երրորդ սերնդի ցանցը գործարկվել է Վայք, Դիլիջան, Իջևան, Մարտունի քաղաքներում, ինչպես նաև Արամուսում, Բալահովիտում, Գառնիում, Ձորաղբյուրում և Նոր Հաճնում:
Ծածկույթի գոտու ընդլայնմանը զուգահեռ 3G կապի տասնյակ նոր կայաններ շահագործման են հանձնվել Երևան, Գյումրի և Կապան քաղաքներում, ինչի արդյունքում զգալիորեն ավելացել է այդ քաղաքներում գործող երրորդ սերնդի ցանցի հզորությունը:
ԱրմենՏել-ը մոտակա մեկ ամսվա ընթացքում 3G ցանցը կգործարկի Ագարակում, Աշոցքում, Բերդում, Եղեգնաձորում, Քաջարանում, Մարալիկում, Մեղրիում, Նոեմբերյանում, Սիսիանում, Սանահինում, Ստեփանավանում, Թալինում, Տաշիրում և Ճամբարակում:
“ԱրմենՏելն ուրախ է հերթական անգամ հայտարարել ՀՀ մարզերում 3G ցանցի ինչպես աշխարհագրության, այնպես էլ հզորության ընդլայնման մասին:  Երրորդ սերնդի ցանցում կատարված զգալի ներդրումների շնորհիվ ԱրմենՏել ընկերությունն ապահովում է որակյալ բջջային կապ, գերարագ ինտերնետ և այլ ժամանակակից ծառայություններ Հայաստանի բոլոր մարզերի բնակիչների համար”, - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
ԱրմենՏել ընկերությունն առաջին օպերատորն է, որ Հայաստանում գործարկեց երրորդ սերնդի բջջային ցանցը. 2008թ-ի հունիս ամսին` փորձնական, իսկ 2008թ-ի սեպտեմբերին` կոմերցիոն շահագործման:

17:05 | 14.06.11 | News | 5157
As of June, 2011, 3G network has been launched in Vayk, Dilijan, Ijevan, Martuni towns, as well as in Aramus, Balahovit, Garni, Dzorakhpyur and Nor Hachn.
Simultaneously with expansion of the coverage zone, dozens of new 3G stations have been put to operation in Yerevan, Gyumri and Kapan, and this has allowed significantly increasing the capacity of the existing 3G network in the given cities.
In addition to this, within the nearest month ArmenTel will launch 3G network in Agarak, Ashotsk, Berd, Yeghegnadzor, Qajaran, Maralik, Meghri, Noyemberyan, Sanahin, Sisian, Stepanavan, Talin, Tashir and Chambarak.
“ArmenTel is glad to inform on new expansion of both the geography and the capacity of 3G network in the regions of Armenia. Due to significant investments in 3G network, ArmenTel provides high quality mobile connection, high speed internet and other modern services from Beeline for the residents of all regions of Armenia”, General Director of ArmenTel Igor Klimko said.
ArmenTel was the first operator to implement 3G mobile network in the territory of Armenia: in June, 2008, it was put into test-commercial operation, and in September, 2008 – into commercial operation.