10:04 | 14.12.09 | Նորություններ | 2759
Երեւան /Մեդիամաքս/. Կարելի է վստահորեն պնդել, որ Ճանապարհային Ոստիկանության տուգանքների վճարման Telcell-ի նախագիծը հաջողվել է:
Այդ մասին ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ի հետ հարցազրույցում ասել է «Թել-Սել» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Արամ Ազատյանը:
Նոյեմբերի 30-ին Telcell վճարային համակարգը հայտարարել էր ինքնասպասարկման տերմինալների միջոցով Ճանապարհային ոստիկանության տուգանքների վճարման նոր ծառայության գործարկման մասին:
«Առաջին երկու շաբաթների ընթացքում գրանցված հաճախորդների քանակը գերազանցեց ամենալավատեսական կանխատեսումները»,- ասել է Արամ Ազատյանը: Գրանցվել կարելի է Telcell-ի հաճախորդների սպասարկման կենտրոն զանգահարելով. ողջ ընթացակարգը զբաղեցնում է 30 վայրկյան:
Պատասխանելով այն հարցին, թե ինչպիսի՞ն էր Ճանապարհային ոստիկանության ղեկավարության արձագանքը Telcell-ի նորարարական առաջարկի նկատմամբ, Արամ Ազատյան ասել է.
«Մենք արեցինք առաջարկը, կատարեցինք փորձնական ծրագրի շնորհանդեսը, եւ համաձայնագիրը ստորագրվեց: Ճանապարհային ոստիկանությունում կան պրոֆեսիոնալներ, ովքեր միանգամից հասկացան ինքնասպասարկման տերմինալների միջոցով տուգանքների վճարման առավելություններն ու հարմարավետությունը, եւ համատեղ ջանքերով մենք կարողացանք հասնել արդյունքի: Առիթից օգտվելով` կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել մեր գործընկերներին համագործակցության համար»:
«Թել-Սել» ՓԲԸ գործադիր տնօրենը նշել է, որ նախագիծը շատ բարդ եւ ոչ ստանդարտ է եղել: «Դրա իրականացման գործընթացում լուծվել են այնպիսի խնդիրներ, ինչպիսիք են տուգանքների վճարման միասնական համակարգի ստեղծումը վճարողների ակնթարթային գրանցմամբ, դրամական միջոցների փոխանցումը պետբյուջե, տվյալների փոխանցումը Ճանապարհային ոստիկանության տվյալների բազա եւ այլն»,- ասել է Արամ Ազատյանը:
Նա հիշեցրել է, որ տուգանքները վճարելով Telcell տերմինալների միջոցով` անհրաժեշտություն չի առաջանում վճարման անդորրագիրը ներկայացնել Ճանապարհային Ոստիկանություն:

10:04 | 14.12.09 | Новости | 4902
Ереван /Медиамакс/. Можно смело утверждать, что проект Telcell по оплате штрафов Дорожной полиции удался.
Об этом в интервью Медиамакс сказал исполнительный директор ЗАО «ТелСeлл» Арам Азатян.
30 октября платежная система Telcell объявила о запуске новой услуги - оплате штрафов Дорожной Полиции через терминалы самообслуживания.
«Количество зарегистрированных клиентов за первые 2 недели превзошло самые оптимистические прогнозы», - сказал Арам Азатян. Зарегистрироваться можно одним телефонным звонком в центр обслуживания клиентов Telcell, и вся процедура занимает 30 секунд.
Отвечая на вопрос о том, какой была реакция руководства Дорожной полиции на инновационное предложение Telcell, Арам Азатян сказал:
«Мы сделали предложение, презентовали пилотный проект, и соглашение было подписано. В Дорожной полиции есть професионалы, которые сразу поняли приемущества и удобство оплаты штрафов через терминалы самообслуживания, и совместными усилиями мы смогли достичь результата. Пользуясь случаем, хотел бы поблагодарить наших партнеров за сотрудничество».
Исполнительный директор ЗАО «ТелСeлл» отметил, что проект был достаточно сложным и нестандартным. «В процессе его реализации были решены такие задачи как создание единой системы оплаты штрафов с мгновенной регистрацией плательщиков, зачисление денежных средств в госбюджет, передача данных в базу данных Дорожной полиции и многое другое», - сказал Арам Азатян.
Он напомнил, что оплатив штраф через терминал Telcell, нет необходимости представлять квитанцию об оплате в Дорожную полицию.