13:41 | 11.12.09 | Նորություններ | 4300
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանի խոշոր քաղաքներում դեկտեմբերի 21-ից 25-ը տեղի կունենա «DigiTec անիվների վրա» ցուցահանդես-տոնավաճառը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում ասել է ՀՀ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության /UITE/ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
Նրա խոսքերով, արտագնա ցուցահանդեսը տեղի կունենա Չարենցավան, Հրազդան, Սեւան, Դիլիջան եւ Իջեւան քաղաքներում: Կարեն Վարդանյանը նշել է, որ միջոցառումը թույլ կտա ավելացնել տեղեկատվական եւ հեռահաղորդակցային տեխնոլոգիաների /ՏՀՏ/ ոլորտի ընկերությունների ապրանքատեսակների եւ ծառայությունների սպառումը, ընդլայնել ՏՀՏ շուկան, մեծացնել այդ ապրանքատեսակի մատչելիությունը մարզերի բնակիչների համար, ինչպես նաեւ նպաստել էլեկտրոնային հասարակության կայացմանը:
Կարեն Վարդանյանը նշել է, որ UITE-ն ծրագրում է նաեւ նման ցուցահանդես անցկացնել Լեռնային Ղարաբաղում, իսկ Շուշի քաղաքում կազմակերպել ռոբոտների մրցույթ եւ այդ իրադարձությունները նվիրել Շուշիի ազատագրման օրվան: Նա ընդգծել է նաեւ, որ հաղթող ռոբոտը կնվիրվի քաղաքին:

13:41 | 11.12.09 | News | 4542
Yerevan /Mediamax/. “DigiTec on Wheels” exhibition-fair will take place on December 21-25 in large cities of Armenia.
Mediamax reports that the Executive Director of the Union of IT Enterprises (UITE) of Armenia Karen Vardanyan said this at a news conference in Yerevan today.
According to him, the exit exhibition will take place in Charentsavan, Hrazdan, Sevan, Dilijan and Ijevan cities. Karen Vardanyan noted that the event will allow increasing consumption of products and services provided by companies of the sphere of information and telecommunication technologies (ITT), expanding ITT market, increasing availability of these products for residents of marzes, as well as contributing to formation of electronic society.
Karen Vardanyan noted that UITE plans to also hold such an exhibition in Nagorno-Karabakh, as well as organize a competition of sapper robots in Shushi town and date these events to the Day of Shushi Liberation. He also stressed that the winner robot will be presented to the town as a gift.