13:41 | 11.12.09 | Նորություններ | 4300
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանի խոշոր քաղաքներում դեկտեմբերի 21-ից 25-ը տեղի կունենա «DigiTec անիվների վրա» ցուցահանդես-տոնավաճառը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում ասել է ՀՀ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության /UITE/ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
Նրա խոսքերով, արտագնա ցուցահանդեսը տեղի կունենա Չարենցավան, Հրազդան, Սեւան, Դիլիջան եւ Իջեւան քաղաքներում: Կարեն Վարդանյանը նշել է, որ միջոցառումը թույլ կտա ավելացնել տեղեկատվական եւ հեռահաղորդակցային տեխնոլոգիաների /ՏՀՏ/ ոլորտի ընկերությունների ապրանքատեսակների եւ ծառայությունների սպառումը, ընդլայնել ՏՀՏ շուկան, մեծացնել այդ ապրանքատեսակի մատչելիությունը մարզերի բնակիչների համար, ինչպես նաեւ նպաստել էլեկտրոնային հասարակության կայացմանը:
Կարեն Վարդանյանը նշել է, որ UITE-ն ծրագրում է նաեւ նման ցուցահանդես անցկացնել Լեռնային Ղարաբաղում, իսկ Շուշի քաղաքում կազմակերպել ռոբոտների մրցույթ եւ այդ իրադարձությունները նվիրել Շուշիի ազատագրման օրվան: Նա ընդգծել է նաեւ, որ հաղթող ռոբոտը կնվիրվի քաղաքին:

13:41 | 11.12.09 | Новости | 4551
Ереван /Медиамакс/. Ярмарка-выставка «DigiTec на колесах» пройдет с 21 по 25 декабря в крупных городах Армении.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня на пресс-конференции в Ереване сказал исполнительный директор Союза IT-компаний Армении /UITE/ Карен Варднян.
По его словам, выездная выставка пройдет в городах Чаренцаван, Раздан, Севан, Дилижан и Иджеван. Карен Варданян отметил, что мероприятие позволит увеличить потребление продукции и услуг компаний сферы информационных и телекоммуникационных технологий (ИТТ), расширить рынок ИТТ, увеличить доступность данной продукции для жителей марзов, а таже способствовать становлению электронного общества.
Карен Варданян отметил, что UITE планирует также провести подобную выставку в Нагорном Карабахе, а также организовать в городе Шуши конкурс роботов-саперов и приурочить эти события ко Дню освобождения Шуши. Он также подчеркнул, что робот-победитель будет отдан в дар городу.