Երեւան /Մեդիամաքս/. Armenian Datacom Company-ն (ADC) ներկայացրել է նոր Fastclick ծառայությունը, որը թույլ է տալիս ինտերնետին միանալ էլեկտրական հոսանքի սովորական վարդակների միջոցով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ADC կոմերցիոն տնօրեն Ավետիք Քալանթարյանը տեղեկացրել է, որ ընկերությունը շենքերում հատուկ  օպտիկամանրաթելային մալուխ է անցկացնում, տեղադրում է իր սարքավորումները բաշխիչ էլեկտրական գծերի վրա, իսկ օգտագործողը հատուկ մոդեմը միացնելով վարդակին եւ համակարգչին` ստանում է լայնաշերտ ինտերնետին միանալու հնարավորություն:
Այս ծառայության սակագները սկսվում են ամսական 8000 դրամից: Միացման վճարը` սկսած 18 հազար դրամից (որից 8000 դրամը ծառայության օգտագործման առաջին ամսվա ընթացքում վճարվող գումարն է):
Ընկերության կոմերցիոն տնօրենի խոսքերով, ներկայումս Fastclick ծառայությունը թեստային ռեժիմով տրամադրվում է Երեւանի երեք բնակավայրերում` Ամիրյան եւ Զաքյան փողոցների խաչմերուկում, Մերգելյանի անվան ինտիտուտին հարող Արամ Խաչատուրյանի փողոցի հատվածում ու Դավիթաշեն թաղամասի 4-րդ հատվածում: «Այս ծառայությանը միացել են արդեն 190 բնակարաններ», - ասել է Ավետիք Քալանթարյանը` նշելով, որ քաղաքում ծառայության տարածման արագությունը կախված է պահանջարկից:
ADC կոմերցիան տնօրենը տեղեկացրել է, որ մոտ ապագայում ընկերությունը կնախաձեռնի տվյալ ծառայությունը գովազդող խոշոր մարքեթինգային արշավ` նշելով, որ ինտերնետին միանալու ցանկացողները կարող են գրանցվել www.fastclick.am ինտերնետային կայքում:

12:44 | 05.10.09 | News | 3828
Mediamax reports that ADC Commercial Director Avetik Kalantaryan informed that the company lays a fiber-optic cable to the building, places its equipment on electricity distribution lines, and the user, sticking the special modem into the socket and connecting it to the computer, gains broadband access to internet.
Tariffs of the given service start from 8000 AMD per month. The connection fee starts from 18 000 AMD (8 000 AMD of which represents the fee for service for the first month of use).
According to the company’s Commercial Director, at present, Fastclick service is provided in pilot mode in three Yerevan sections: in the area of Amiryan and Zakyan crossroad, in the section of Aram Khachatryan Street, adjacent to Mergelyan Institute and the 4th section of Davidashen community. “190 flats have joined this service already”, Avetik Kalantaryan stated, noting that the speed of service spreading on the entire territory of the city depends on demand.
Commercial Director of ADC informed that in the nearest future the company will start a large-scale marketing campaign for providing services, noting that the ones, who want to receive internet by this technology, may get registered at www.fastclick.am website.