Երեւան /Մեդիամաքս/. Armenian Datacom Company-ն (ADC) ներկայացրել է նոր Fastclick ծառայությունը, որը թույլ է տալիս ինտերնետին միանալ էլեկտրական հոսանքի սովորական վարդակների միջոցով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ADC կոմերցիոն տնօրեն Ավետիք Քալանթարյանը տեղեկացրել է, որ ընկերությունը շենքերում հատուկ  օպտիկամանրաթելային մալուխ է անցկացնում, տեղադրում է իր սարքավորումները բաշխիչ էլեկտրական գծերի վրա, իսկ օգտագործողը հատուկ մոդեմը միացնելով վարդակին եւ համակարգչին` ստանում է լայնաշերտ ինտերնետին միանալու հնարավորություն:
Այս ծառայության սակագները սկսվում են ամսական 8000 դրամից: Միացման վճարը` սկսած 18 հազար դրամից (որից 8000 դրամը ծառայության օգտագործման առաջին ամսվա ընթացքում վճարվող գումարն է):
Ընկերության կոմերցիոն տնօրենի խոսքերով, ներկայումս Fastclick ծառայությունը թեստային ռեժիմով տրամադրվում է Երեւանի երեք բնակավայրերում` Ամիրյան եւ Զաքյան փողոցների խաչմերուկում, Մերգելյանի անվան ինտիտուտին հարող Արամ Խաչատուրյանի փողոցի հատվածում ու Դավիթաշեն թաղամասի 4-րդ հատվածում: «Այս ծառայությանը միացել են արդեն 190 բնակարաններ», - ասել է Ավետիք Քալանթարյանը` նշելով, որ քաղաքում ծառայության տարածման արագությունը կախված է պահանջարկից:
ADC կոմերցիան տնօրենը տեղեկացրել է, որ մոտ ապագայում ընկերությունը կնախաձեռնի տվյալ ծառայությունը գովազդող խոշոր մարքեթինգային արշավ` նշելով, որ ինտերնետին միանալու ցանկացողները կարող են գրանցվել www.fastclick.am ինտերնետային կայքում:

12:44 | 05.10.09 | Новости | 5041
Ереван /Медиамакс/. Armenian Datacom Company (ADC) представила услугу Fastclick, позволяющую получать интернет через обычные розетки электрического тока.
Как сообщает Медиамакс, коммерческий директор ADC Аветик Калантарян сообщил,
что компания подводит оптиковолоконный кабель к зданию, размещает свое оборудование на распределительных линиях электричества, а пользователь, вставляя специальный модем в розетку и подсоединяя его к компьютеру, получает широкополосный доступ в интернет.
Тарифы данной услуги начинаются с 8000 драмов в месяц. Цена подключения - от 18 000 драмов (8000 из которых - плата за услугу в течение первого месяца пользования).
По словам коммерческого директора компании, в настоящее время услуга Fastclick в тестовом режиме предоставляется на трех ереванских участках: в районе перекрестка улиц Амиряна и Закяна, на участке улицы Арама Хачатуряна, примыкающей к институту им. Мергеляна и на 4-м участке общины Давидашен. «К данной услуге уже подключились 190 квартир», - сказал Аветик Калантарян, отметив, что скорость распространения услуги на всей территории города зависит от спроса.
Коммерческий директор ADC сообщил, что в ближайшее время компания начнет масшабную маркетинговую кампанию для представления услуги, отметив, что желающие получать интернет по данной технологии могут регистрироваться на вебсайте www.fastclick.am.