16:00 | 11.05.09 | Նորություններ | 4672
Երևան /Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS բջջային օպերատորը այսօր երեւանյան դպրոցների աշակերտների համար բջջային կապի օգտագործման դաս է անցկացրել:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը, VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն անց է կացրել տեղեկատվական-ճանաչողական արշավ 8-րդ եւ 9-րդ դասարանների 46 աշակերտների համար: Արշավի ընթացքում Ռալֆ Յիրիկյանը դպրոցականներին ներկայացրել է ընկերության վերջին նվաճումները, մասնավորապես, երրորդ սերնդի 3G ցանցը եւ տեսազանգերը:
Աշակերտները հնարավորություն են ստացել այցելել call-կենտրոն, հաճախորդների սպասարկման կենտրոն, կենտրոնական կոմուտացիայի համակարգ եւ այլն: Ռալֆ Յիրիկյանը աշակերտներին ներկայացրել է հասարակական վայրերում, ավտոմեքենայում, աշխատավայրում, կրթական եւ մշակութային հաստատություններում բջջային հեռախոսակապի շահագործման էթիկական կողմերը:
«VivaCell-MTS-ն ուրախությամբ մասնակցում է 14-16 տարեկան երիտասարդ մասնագետների զարգացման գործին: Ապագայում, երբ հեռահաղորդակցային ոլորտն ավելի զարգացած դառնա, կզգացվի երիտասարդ, առաջադեմ կադրերի պահանջ, որոնք առաջնորդներ կդառնան ձեռնարկատիրության ոլորտում»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:00 | 11.05.09 | Новости | 4620
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор VivaCell-MTS провел сегодня тренинг по использованию мобильной связи для учеников ереванских школ.
Как сообщает Медиамакс, генеральный директор VivaCell-MTS Ральф Йирикян провел информационно-ознакомительный тур для 46 учеников восьмых и девятых классов. В ходе тура Ральф Йирикян представил школьникам последние достижения компании, в частности, сеть третьего поколения 3G и видеозвонки.
Ученики получили возможность посетить кол-центр, центр обслуживания абонентов, систему центральной коммутации и т.д. Ральф Йирикян представил ученикам этические стороны эксплуатации мобильного телефона в общественных местах, в автомобиле, на работе, в учебных и культурных заведениях.
“VivaCell-MTS с радостью принимает участие в деле развития молодых специалистов 14-16 лет. В будущем, когда телекоммуникационная сфера станет более развитой, будет ощущаться потребность в молодых, прогрессивных кадрах, которые станут лидерами в сфере предпринимательства”, - сказал Ральф Йирикян.