Անդրեյ Պյատախինը չի նախատեսում թողնել Հայաստանում Beeline-ի ղեկավարի պաշտոնը:
«Ի պատասխան մամուլի ներկայացուցիչների հարցումներին հայտարարում ենք, որ Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը շարունակում է զբաղեցնել իր պաշտոնը եւ չի նախատեսում լքել այն: Հայաստանում Beeline-ը շարունակում է աշխատել սովորականի պես՝ կատարելով իր պարտականություններն հաճախորդների եւ շահակիրների առջեւ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ապրիլի 9-ին ուշ երեկոյան հայտնի դարձավ, որ Ucom ընկերության ղեկավար կազմը՝ ներառյալ ընկերության տնօրեն եւ համահիմնադիր Հայ Եսայանին, հրաժարական է տվել:
«ՍիվիլՆեթի» տեղեկություններով՝ պատճառը Ucom-ի ղեկավարների եւ բաժնետերերի միջեւ հակասություններն են։ Մասնավորապես, հրապարակման մեջ ասվում է, որ դրանք վերաբերում են բաժնետերերի որոշմանն այն մասին, որ Ucom-ի եւ Beeline Armenia-ի միավորումից հետ ընկերությունը պետք է տնօրինեն Beeline Armenia-ի ղեկավարները:

13:55 | 10.04.20 | Новости | 13127
«В ответ на запросы представителей прессы сообщаем, что гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин продолжает занимать свой пост и не планирует его покидать. Beeline в Армении продолжает работать в естественном режиме, выполняя свои обязанности перед клиентами и бенефициарами»,- отмечается в сообщении.
Вечером 9 апреля стало известно, что руководящий состав компании Ucom, включая директора и соучредителя компании Айка Есаяна, подал в отставку.
По данным «СивилНет», причиной стали противоречия между руководителями и акционерами Ucom. В частности, в публикации отмечается, что они вызваны решением акционеров о том, что после объединения Ucom и Beeline Armenia компанию возглавят руководители Beeline Armenia.