12:58 | 20.11.15 | Հոդվածներ | exclusive 153958
Հայկական արտադրության Let's Twist խաղը, որը նոյեմբերի 12-ին հայտնվել է App Store-ում, Apple-ի կողմից 78 երկրում Editor’s choice է հռչակվել:
Խաղը մեկ շաբաթ շարունակ գլոբալ առաջխաղացման իրավունք է ստացել 135 երկրներում: Let's Twist-ի ներբեռնող երկրների թոփում են ԱՄՆ-ն, Մեծ Բրիտանիան եւ Գերմանիան:
Խաղը ստեղծել է ArmNomads Games թիմը, որը բաղկացած է 3 հոգուց: Թիմի հիմնադիր, գեյմ դիզայներ Արթուր Կարոյանը Itel.am-ին պատմել է, որ խաղը նաեւ Editor’s choice է հայկական AppStore-ում, միաժամանակ՝ առաջատար «լավագույն նոր խաղ» անվանակարգում:
Նրա խոսքով՝ թիմը նախկինում զբաղվել է խաղերի մշակմամբ, սակայն սա առաջին դեպքն է, երբ աշխատել են սեփական կոնտենտի վրա:
«Ցանկանում էինք ինքներս մեզ ապացուցել, որ մեծ բյուջեն եւ հայտնիությունը հաջողության գլխավոր գործոնները չեն: Միաժամանակ, մենք լավ էինք հասկանում, որ ունիվերսալ ինչ-որ բան ստեղծելը շատ բարդ է լինելու, եւ որոշեցինք շեշտը դնել հետաքրքիր դիզայնի եւ երաժշտական ձեւավորման վրա»,- պատմել է նա:
Արթուր Կարոյանի խոսքով՝ այս պահին ներդրողներ չունեն, եւ ամեն ինչ սեփական ուժերով են անում: Նա նշել է, որ ներկայում աշխատում են խաղի կոնտենտի վրա, փորձում ավելացնել խաղի նոր մակարդակներ:
Խաղն այս պահին ունի 6 մակարդակ: Առաջիկա օրերին պատրաստ կլինեն Google Play-ի եւ Amazon-ի համար նախատեսված տարբերակները:

12:58 | 20.11.15 | Articles | exclusive 153970
Let's Twist game of Armenian production, that appeared on App Store was named Editor’s Choice in 78 countries by Apple.
The game made global progress right in 135 countries for a week. U.S., Great Britain and Germany are among the top Let's Twist downloaders.
ArmNomads Games team developed the project. The team consists of 3 members.
Team founder and game designer Arthur Karoyan told Itel.am  that the game is Editor’s Choice in Armenian AppStore and is leading in “the best new game” category.
According to him, the team had previously worked on game developing, but this is the first time they worked on their own content.
“We wanted to prove to ourselves that big budget and being famous are not the main success factors. At the same time, we understood that creating something universal would be very difficult and we decided to put the stress on interesting design and musical decoration”, he said.
As Arthur Karayan says, they don’t have investors yet and are doing everything with their own finances. He stressed that they are currently working on the game content, trying to add new levels.