12:58 | 20.11.15 | Հոդվածներ | exclusive 153958
Հայկական արտադրության Let's Twist խաղը, որը նոյեմբերի 12-ին հայտնվել է App Store-ում, Apple-ի կողմից 78 երկրում Editor’s choice է հռչակվել:
Խաղը մեկ շաբաթ շարունակ գլոբալ առաջխաղացման իրավունք է ստացել 135 երկրներում: Let's Twist-ի ներբեռնող երկրների թոփում են ԱՄՆ-ն, Մեծ Բրիտանիան եւ Գերմանիան:
Խաղը ստեղծել է ArmNomads Games թիմը, որը բաղկացած է 3 հոգուց: Թիմի հիմնադիր, գեյմ դիզայներ Արթուր Կարոյանը Itel.am-ին պատմել է, որ խաղը նաեւ Editor’s choice է հայկական AppStore-ում, միաժամանակ՝ առաջատար «լավագույն նոր խաղ» անվանակարգում:
Նրա խոսքով՝ թիմը նախկինում զբաղվել է խաղերի մշակմամբ, սակայն սա առաջին դեպքն է, երբ աշխատել են սեփական կոնտենտի վրա:
«Ցանկանում էինք ինքներս մեզ ապացուցել, որ մեծ բյուջեն եւ հայտնիությունը հաջողության գլխավոր գործոնները չեն: Միաժամանակ, մենք լավ էինք հասկանում, որ ունիվերսալ ինչ-որ բան ստեղծելը շատ բարդ է լինելու, եւ որոշեցինք շեշտը դնել հետաքրքիր դիզայնի եւ երաժշտական ձեւավորման վրա»,- պատմել է նա:
Արթուր Կարոյանի խոսքով՝ այս պահին ներդրողներ չունեն, եւ ամեն ինչ սեփական ուժերով են անում: Նա նշել է, որ ներկայում աշխատում են խաղի կոնտենտի վրա, փորձում ավելացնել խաղի նոր մակարդակներ:
Խաղն այս պահին ունի 6 մակարդակ: Առաջիկա օրերին պատրաստ կլինեն Google Play-ի եւ Amazon-ի համար նախատեսված տարբերակները:

12:58 | 20.11.15 | Статьи | exclusive 160804
Разработанная в Армении игра Let's Twist, которая 12 ноября попала в App Store, получила статус Apple Editor’s choice в 78 странах.
Также игра получила право на глобальное продвижение в течение недели в 135 странах. Среди топ-стран по загрузке Let's Twist – США, Великобритания и Германия.
Разработчики игры – команда ArmNomads Games, состоящая из трех человек. Основатель группы, гейм-дизайнер Артур Кароян рассказал Itel.am, что игра получила статус Editor’s choice и в армянском AppStore, в то же время став лидером в номинации «лучшая новая игра».
По его словам, команда занималась разработкой игр и раньше, однако за собственный контент взялась впервые.
«Мы хотели доказать себе, что большой бюджет и возможности не являются главными факторами успеха. Одновременно мы хорошо понимали, что будет очень сложно создать что-то универсальное, и решили сделать акцент на интересном дизайне и музыкальном оформлении», - рассказал он.
По словам Артура Карояна, у команды нет инвесторов, и вся работа над проектом была проведена собственными усилиями. Он отметил, что в настоящее время идет разработка контента игры с целью добавить новые уровни.
На данный момент игра имеет 6 уровней. В ближайшее время будут готовы версии игры для Google Play и Amazon.