11:46 | 23.11.17 | Նորություններ | 23313
Հայաստանում Beeline-ն ամփոփում է ընկերությունում անցկացվող գլոբալ տրանսֆորմացիայի հերթական փուլի արդյունքները։
Մասնավորապես, կրճատվել են ընկերության գործառնական ծախսերը, տեղի է ունեցել կորպորատիվ մշակույթի տրանսֆորմացիա, գրասենյակներում եւ աշխատատեղերում ներդրվել են ժամանակակից տեխնիկական միջոցներ, բարելավվել են լոգիստիկայի գործընթացները, ներդրվել են գլոբալ կառուցվածքներ, ինչպիսիք են GSS-երն ու HUB-երը, ինչպես նաեւ ստեղծվել են փորձագիտական կենտրոններ, ինչպիսի է Հայաստանում բացված IT Hub-ը։
«Ամբողջ աշխարհում այժմ հեռահաղորդակցման ոլորտի ընկերությունները կանգնած են միեւնույն մարտահրավերի առջեւ՝ գտնել իրենց տեղը նոր թվային աշխարում։ Մենք համոզված ենք, որ բիզնեսի նոր ուղղվածությամբ կկարողանանք բավարարել մեր խմբի 235 մլն հաճախորդների պահանջները։ Դրա համար մենք ինքներս էլ ենք անցնում թվային հարթակների կիրառմանն ընկերության ներսում՝ ներքին աշխատանքը կազմակերպելիս, եւ ուշադրության կենտրոնում ենք պահում նոր սերնդի թվային ծառայությունների տրամադրումը բաժանորդներին»,- նշել է VEON խմբի գործառնական արդյունավետության գծով տնօրեն Ալեքսանդր Մատյուշկան:
«Մենք մեծագույն լրջությամբ ենք մոտենում մեր ընկերության սահմաններում տեղի ունեցող տրանսֆորմացիային եւ որպես նոր բիզնես մոդելներին անցելու առաջին քայլ որոշել ենք տրանսֆորմացիայի գործընթացում ներգրավել ընկերության բոլոր աշխատակիցներին։ Կարծում եմ տրամաբանական է, որ ծրագրերի կառավարման ժամանակակից մոդելներին ացնումը կատարվի agile-ի ու lean-ի մեթոդների կիրառմամբ»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Արդեն մի քանի ամիս է, ինչ մեր ընկերությունում անցկացվում է #BeTheChange մրցույթը։ Մասնակից խմբերը կազմվել են տարբեր բաժինների աշխատակիցներից, որոնք մշակում են տրանսֆորմացիային ուղղված նախագծեր։ Այդպիսով մենք լուծում ենք երկու խնդիր՝ գործնականորեն ներդնում ենք agile մեթոդով աշխատելու նախադեպ եւ միաժամանակ լուծումներ գտնում տարատեսակ խնդիրների համար։ Լավագույն լուծումներ առաջարկած խմբերն էլ կստանան զգալի դրամական պարգեւներ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի տրանսֆորմացիայի ղեկավար Արշակ Մուրադյանը:

11:46 | 23.11.17 | News | 21375
In particular, Beeline Armenia reduced operation costs, transformed the corporative culture, installed modern technical equipment in the offices and customer care centers, improved logistics, introduced such global tools as GSS and HUB, and created expert centers like IT Hub, opened in Armenia.
“Telecommunications companies worldwide are facing the same challenge of finding a place in the new digital world. We are certain we’ll be able to meet the demands of the 235 million customers of our group with the new direction of business. That’s why we are switching to digital platforms to organize work within the company and focusing on providing digital services of new generation to our customers,” said VEON Group Chief Performance Officer Alexander Matuschka.
“We treat the transformation within our company with the utmost seriousness, and we decided to involve all staffers in the transformation process as the first step towards new business models. I think it makes sense to switch to modern project management models by the agile and lean methods,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“For several months now, our company holds #BeTheChange competition. The participating teams were formed from staffers of different departments, who develop transformation-oriented projects. In this way we solve two issues: establish the precedent of working by agile method and find solutions for various problems. The teams with best solutions will get substantial money prizes,” said Arshak Muradyan, Head of Transformation Department at Beeline Armenia.