11:38 | 22.11.17 | Նորություններ | 21841
Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի (FPWC) եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի համագործակցության արդյունքում Լոռու մարզում լուսավորվել է եւս մեկ գյուղ:
2016-ի աշնանը Լոռու մարզի Գյուլագարակ համայնքի Ամրակից գյուղում տեղակայվել էր 54 LED լուսարձակ: Ծրագրի առաջին փուլով համայնքում լուսավորվել էր երկու հիմնական փողոցը։ Ընթացիկ տարվա աշնանն արդեն, ծրագրի երկրորդ փուլով, համայնքում տեղակայվել է 56 LED լուսարձակ։ Երկու փուլի արդյունքում՝ Ամրակից համայնքն ամբողջությամբ լուսավորվել է։
«Ամեն անգամ որեւէ համայնք այցելության ժամանակ, առաջինը տպավորվում եմ մարդկանց լուսավոր ժպիտից: Դա ոգեշնչում է ինձ՝ ցույց տալով, որ քայլ առ քայլ իրականացվող ծրագրերը ճիշտ են ընտրված: Եթե մենք ուզում ենք փոխել մեր հայրենակիցների կյանքը, այն դարձնել ավելի լավը, ապա պետք է սահմանենք կարեւոր նպատակներ եւ առանց տրտնջալու, համառ աշխատանքով լուծենք եղած խնդիրները: Ուզում եմ հավատալ, որ լուսավորված փողոցներն այս գյուղում ոչ միայն արտաքին, այլեւ ներքին՝ մարդկանց հոգեբանության փոփոխության առիթ կդառնան: Լավատեսությունն անչափ կարեւոր է»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

11:38 | 22.11.17 | Новости | 21779
В рамках сотрудничества Фонда охраны дикой и природы и культурных ценностей (FPWC) и ВиваСелл-МТС в Лорийском марзе освещено еще одно село.
Осенью 2016 года в селе Амракиц Лорийского марза общины Амракиц были установлены 54 LED-прожектора. По первому этапу программы были освещены две основные улицы. Осенью текущего года по третьему этапу программы в общине были установлены 56 LED-прожекторов. По итогам двух этапов община Амракиц полностью освещена.
«Каждый раз во время посещения какой-либо общины в первую очередь меня впечатляет светлая улыбка людей. Это воодушевляет меня и убеждает в том, что пошагово реализуемые программы подобраны верно. Если мы хотим изменить жизнь наших соотечественников, сделать ее лучше, то мы должны установить важные цели и без жалоб, упорным трудом решить имеющиеся проблемы. Хочу верить, что освещенные улицы станут поводом не только внешних изменений, но и внутренних –  изменений в мысшлении людей. Оптимизм крайне важен»,- отметил генеральный директор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.