17:21 | 22.11.17 | Նորություններ | 22949
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանն այսօր հանդիպել է «ՎԵՈՆ» ընկերությունների խմբի Եվրասիա միավորի գլխավոր գործադիր տնօրեն Միխաիլ Գերչուկին եւ Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինին եւ հանձնել է նրանց «Արեւելյան Եվրոպա տարածաշրջանի առաջատար ընկերություն» մրցանակը:
Այդ պարգեւն ընկերությանը տրվել էր Բուենոս Այրեսում՝ հոկտեմբերի 9-21-ին տեղի ունեցող Հեռահաղորդակցման զարգացման համաշխարհային համաժողովի շրջանակում կայացած տարածաշրջանային առաջատար ընկերությունների մրցանակաբաշխությանը։
«Շատ հաճելի է մրցանակ ստանալ նման հեղինակավոր միջազգային կազմակերպությունից, հատկապես հաշվի առնելով այն փաստը, որ մեզ համար սա բացարձակ անակնկալ էր։ Սա նշանակում է, որ այս գնահատականն իսկապես օբյեկտիվ է, եւ մենք կարող ենք հպարտ լինել նման արդյունքներով։ Իհարկե, լինելով միջազգային խմբի մի մաս՝ մենք աշխատում ենք միջազգային ստանդարտներով, եւ ըստ ամենայնի, մեզ դա հաջողվում է»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Մեզ համար սկզբունքային է առաջադեմ տեխնոլոգիաների ներդրումը մեր ներկայության բոլոր երկրներում։ Այս մոտեցումն իր արդյունքներն է բերում, եւ Հեռահաղորդակցության միջազգային միության պես հեղինակավոր միջազգային կազմակերպության բարձր գնահատականը վկայում է այն մասին, որ այդ մոտեցումից շահում են եւ՛ մեր բաժանորդները, եւ՛ հեռահաղորդակցության ոլորտը»,- ասել է «ՎԵՈՆ» ընկերությունների խմբի Եվրասիա միավորի գլխավոր գործադիր տնօրեն Միխաիլ Գերչուկը։

17:21 | 22.11.17 | News | 21843
Today Armenian Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan met with VEON Eurasia CEO Mikhail Gerchuk and Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin to hand over the Top Company in Eastern Europe award.
The company was awarded in Buenos Aires at the World Telecommunication Development Conference held on October 9-21, which honored leading companies of the given regions.
“It’s a pleasure to receive the award from this established organization, especially given the fact that the award was a complete surprise for us. It means that the assessment we got is truly objective and we can be proud of this achievement. Of course, as a part of a global group we work by international standard and as you can see, we are good at our job,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“It is a matter of principle for us to introduce latest technologies everywhere we operate. This approach bears fruit and the high assessment of such a renowned organization as the World Telecommunication Development Conference proves that both the customers and the sector win from our approach,” noted VEON Eurasia CEO Mikhail Gerchuk.