17:21 | 22.11.17 | Նորություններ | 22949
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանն այսօր հանդիպել է «ՎԵՈՆ» ընկերությունների խմբի Եվրասիա միավորի գլխավոր գործադիր տնօրեն Միխաիլ Գերչուկին եւ Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինին եւ հանձնել է նրանց «Արեւելյան Եվրոպա տարածաշրջանի առաջատար ընկերություն» մրցանակը:
Այդ պարգեւն ընկերությանը տրվել էր Բուենոս Այրեսում՝ հոկտեմբերի 9-21-ին տեղի ունեցող Հեռահաղորդակցման զարգացման համաշխարհային համաժողովի շրջանակում կայացած տարածաշրջանային առաջատար ընկերությունների մրցանակաբաշխությանը։
«Շատ հաճելի է մրցանակ ստանալ նման հեղինակավոր միջազգային կազմակերպությունից, հատկապես հաշվի առնելով այն փաստը, որ մեզ համար սա բացարձակ անակնկալ էր։ Սա նշանակում է, որ այս գնահատականն իսկապես օբյեկտիվ է, եւ մենք կարող ենք հպարտ լինել նման արդյունքներով։ Իհարկե, լինելով միջազգային խմբի մի մաս՝ մենք աշխատում ենք միջազգային ստանդարտներով, եւ ըստ ամենայնի, մեզ դա հաջողվում է»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Մեզ համար սկզբունքային է առաջադեմ տեխնոլոգիաների ներդրումը մեր ներկայության բոլոր երկրներում։ Այս մոտեցումն իր արդյունքներն է բերում, եւ Հեռահաղորդակցության միջազգային միության պես հեղինակավոր միջազգային կազմակերպության բարձր գնահատականը վկայում է այն մասին, որ այդ մոտեցումից շահում են եւ՛ մեր բաժանորդները, եւ՛ հեռահաղորդակցության ոլորտը»,- ասել է «ՎԵՈՆ» ընկերությունների խմբի Եվրասիա միավորի գլխավոր գործադիր տնօրեն Միխաիլ Գերչուկը։

Министр транспорта, связи и инфорационных технологий Ваан Мартиросян вручил сегодня премию «Лидирующая компания регионе Восточная Европа» главному исполнительному директору единицы «Евразия» группы компаний «ВЕОН» Михаилу Герчуку и гендиректору Beeline в Армении Андрею Пятахину.
Премия была присуждена компании в рамках Всемирной конференции развития телекоммуникаций, которая прошла 9-21 октября в Буэнос-Айресе.
«Очень приятно получить премию от такой авторитетной международной организации, особенно учитывая тот факт, что для нас это был исключительный сюрприз. Это означает, чта оценка действительно объективна, и мы можем гордиться такими результатами. Конечно, будучи частью международной группы, мы работаем по международным стандартам и, по всей видимости, это нам удается»,- отметил Андрей Пятахин.
«Внедрение передовых технологий во всех странах нашего присутствия для нас принципиально. Такой подход приносит свои результаты, и высокая оценка такой авторитетной международной организации, как Всемирный союз телекоммуникаций, свидетельствует о том, что от такого подхода выигрывают как наши абоненты, так и сфера телекоммуникаций»,- заявил Михаил Герчук.