12:51 | 31.10.17 | Նորություններ | 26222
Քսաներկու բուհի հետ գործակցության ընթացքում ընկերությունը կատարել է ավելի քան 721 մլն դրամի ներդրում՝ շուրջ 750 ուսանողի ուսման վարձը վճարելու նպատակով:
«Ծրագրի շրջանակում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն այժմ գործակցում է 15 բուհի հետ: Թեեւ արդեն շուրջ երկու տարի նոր շահառուներ այլեւս չեն ընդգրկվում, սակայն կազմակերպությունը կես ճանապարհին չի թողնում ծրագրում ընդգրկված եւ ակադեմիական տարին սահմանված չափորոշիչներով ավարտել ձգտող ուսանողներին: 2017 թվականի ամռանը բուհն ավարտել է ծրագրում ընդգրկված 79 ուսանող»,- ասված է հաղորդագրությունում:

12:51 | 31.10.17 | Новости | 25290
С 2011 года компания ВиваСелл-МТС осуществляет программу оплаты обучения студентов из уязвимых групп.
В рамках сотрудничества с  22 вузами компания инвестировала более 721 млн драмов с целью оплаты обучения около 750 студентов.
«В рамках программы ВиваСелл-МТС на данный момент сотрудничает с 15 вузами. Несмотря на то, что уже два года новые бенефициары не принимаются, компания не оставляет на полпути студентов, которые включены в программу и стремятся завершить академический год в установленные сроки. В 2017 году летом 79 студентов-участников программы окончили вуз»,- говорится в сообщении.