11:12 | 16.11.16 | Նորություններ | 14645
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագիրը գործում է հինգերորդ տարին:
Շիրակի մարզի տարբեր համայնքներում՝ Գյումրի քաղաքում, Նահապետավան եւ Սարալանջ գյուղերում, այս տարվա ծրագրով աջակցություն է ստացել 3 ընտանիք:
«Յուրաքանչյուրը կարող է օգտակար լինել ինչ-որ հարցում: Կարեւորը՝ հնարավորությունների սահմանը ճիշտ գնահատելն է եւ համախմբվելը: Մեր ճանապարհն ու միասին արձանագրած արդյունքը դա են վկայում: Այս ծրագրի համար եղել է ոչ միայն նյութական, այլեւ տարբեր ընտանիքներից եւ աշխատավայրերից կամավորագրված մարդկանց ֆիզիկական աջակցություն: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնը» կարող էին ծրագրեր իրականացնել առանձնաբար: Միավորվելը, սակայն, արդյունավետ է եւ՛ հաջողված համագործակցության օրինակի, եւ՛ առավելագույն թվով մարդկանց օգնելու առումով: Այս համագործակցությունն արժեքավոր է: Իսկ ամենամեծ երջանկությունը մեր հայրենակիցներին առանց հոգսերի տեսնելն է»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ընթացիկ տարում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մոտ 105 մլն դրամի ներդրում է կատարել բնակարանաշինության ծրագրի համար: Իսկ հինգ տարվա ընթացքում այդ գումարի չափը գերազանցել է 333 մլն դրամը:

11:12 | 16.11.16 | Новости | 14901
При финансировании ВиваСелл-МТС домостроительная программа «Домостроительного центра Фулер» действует уже пятый год.
В разных общинах Ширакского марза – в городе Гюмри, селах Наапетаван и Сараландж, по программе текущего года помощь получили три семьи.
«Каждый может быть полезен в каком-либо вопросе. Главное, правильно очертить грань возможностей и объединиться. Наш путь и достигнутые результаты свидетельствуют именно об этом. В рамках этой программы мы получали не только материальную помощь, но и физическую поддержку от волонтеров из разных семей и компаний. ВиваСелл-МТС и «Домостроительный центр Фулер» могли проводить отдельные программы, но объединение – эффективно, как в плане примера успешного сотрудничества, так и в плане оказания помощи большему числу людей. Это ценное сотрудничество. Но самое большое счастье – видеть наших соотечественников беззаботными», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В текущем году ВиваСелл-МТС инвестировал в домостроительную программу около 105 млн драмов. В целом за пять лет на программу компания выделила 333 млн драмов.