12:00 | 05.10.16 | Նորություններ | 18147
Լայնաշերտ եւ բջջային ինտերնետի թեստավորման եւ ցանցային ախտորոշիչ հավելվածների շուկայի առաջատար Ookla ընկերության Speedtest հավելվածի հաշվարկներով՝ 2016թ. առաջին կիսամյակում Հայաստանում ամենաարագագործը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բջջային ցանցն է:
«Հայաստանում առաջինը գործարկելով LTE ցանցը՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակաբար եւ հետեւողականորեն ավելացրել է իր ցանցի արագությունը քաղաքային բնակավայրերում: Ներբեռնման արագությունը կազմում է 11.46 Մբիթ/վրկ, իսկ վերբեռնման արագությունը՝ 4.58 Մբիթ/վրկ»,- ասված է ընկերության կայքում:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ներդրումներ է կատարել ցանցի կատարելագործման նպատակով՝ իր բաժանորդներին ընձեռելով Հայաստանում ամենաարագ ցանցից օգտվելու հնարավորություն»,- ասել է Ookla ընկերության Speedtest ծրագրի գործառնությունների EVP պատասխանատու Ջեյմի Ստիվենը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի համար մեծ պատիվ է Ookla ընկերության Speedtest-ի կողմից մրցանակ ստանալը: Speedtest-ի ամենախիստ չափորոշիչներով փորձարկումներով հաստատվել է, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից տրամադրվող ինտերնետ հասանելիության ծառայությունների արագությունն ամենաբարձրն է՝ ներառյալ 3G եւ 4G ցանցերի միջոցով ապահովվող: Այդ ցանցերի թե՛ ծածկույթի եւ թե՛ բազային կայանների թվի առումով ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը բացարձակ առաջատար է: Այս մրցանակը սրա հստակ ապացույցն է»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

12:00 | 05.10.16 | Новости | 18437
По расчетам приложения Speedtest компании Ookla - мирового лидера в тестировании сетей связи и создании интернет-приложений для проверки качества связи - в первом полугодии 2016 года лучшую скорость мобильного интернета в Армении обеспечивала сеть ВиваСелл-МТС.
«Первой запустив сеть LTE в Армении, ВиваСелл-МТС постепенно и постоянно повышала скорость своей сети в городских населенных пунктах. Скорость загрузки составляет 11,46 Мбит/с, а передачи данных от абонента – 4,58 Мбит/с», - говорится на сайте компании.
«ВиваСелл-МТС инвестировал в усовершенствование своей сети, предоставив своим абонентам возможность пользоваться самой скоростной сетью в Армении», - сказал ответственный программы Speedtest компании Ookla по операционным вопросам Джейми Стивен.
«Для ВиваСелл-МТС большая честь получить награду программы Speedtest от компании Ookla. В результате опытов, проводимых по самым строгим критериям, было установлено, что предоставляемые со стороны ВиваСелл-МТС услуги интернет-доступа, в том числе и предоставляемые в сетях  3G и 4G, имеют наивысшую скорость в стране. ВиваСелл-МТС является абсолютным лидером как плане покрытия, так и с точки зрения количества базовых станций этих сетей. И эта награда является подтверждением этому», - отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.