10:34 | 19.07.16 | Նորություններ | 6362
Ավարտվել է «Ռոստելեկոմ»-ի «Նոր հնարավորություններ ուսանողների համար» նախագիծը, որը միավորել էր ՀՀ 7 բուհերի 20 ուսանողների:
Գործնական սեմինարների միջոցով ուսանողները ծանոթացել են ընկերության ստորաբաժանումների գործունեությանն ու աշխատանքի նրբություններին:
Այսօր ամփոփվել են արդյունքներն ու մրցութային փուլում հաղթող ճանաչված մասնակցին առաջարկվել է եռամսյա վարձատրվող ուսուցում անցնել «Ռոստելեկոմ»-ի՝ իր իսկ նախընտրած բաժնում, իսկ ուսուցման ընթացքում դրական արդյունքներ արձանագրելու դեպքում համալրել ընկերության անձնակազմի շարքերը: Ամփոփիչ հանդիպմանը մասնակիցներին նաեւ հավաստագրեր են շնորհվել։
«Իմ խորին համոզմամբ՝ ուսանողներից են ձեւավորվում բարձրակարգ կադրերն ու անձնակազմը, իսկ բանիմաց դառնում են փորձառության եւ գործնական գիտելիքների միջոցով։ Մեր նախագծի շնորհիվ ուսանողները ձեռք են բերում ինքնավստահություն, պատկերացում են կազմում գրասենյակային եւ խոշոր ընկերություններում աշխատանքի մասին, ինչը, համոզված եմ, նրանց հետագա աշխատանքում շատ կիրառելի կլինի։ Հատկանշական է, որ նախորդ տարվա մասնակիցներից արդեն իսկ 5 ուսանողներ աշխատանքի են անցել հայաստանյան «Ռոստելեկոմի» ամենատարբեր ստորաբաժանումներում»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

10:34 | 19.07.16 | News | 5579
Rostelecom “New opportunities for students” program ended, that united 20 students from 7 Armenian universities.
Through practical workshops, students familiarized themselves with the nuances of the company's activities and work units.
The results were summed up today and the winner participants were asked to choose Rostelecom department, where they will have 3 month long paid internship. Having good results during internship will secure full time job there. The participants also got certificates.
“I strongly believe that students develop high quality staff, you become knowledgeable through experience and practical knowledge. Through our project, students gain self-confidence and perspective on office work in large companies, which, I am sure, will be very applicable in their future work. It is noteworthy that 5 last year participant students have already started to work in Rostelecom various departments”, said Rostelecom Armenia CEO Hayk Farmazyan.