14:13 | 18.07.16 | Նորություններ | 7154
Փառատոնը նշանավորվել է հայ-թուրքական կինոպլատֆորմի նախագծերի զարգացման հերթական աշխատաժողովի անցկացմամբ: Ռեժիսորներ Առնո Խայաջանյանը («Բարի գալուստ, Անատոլիա») եւ Իննա Սահակյանը («Ավրորայի արեւածագը») պարգեւատրվել են համապատասխանաբար՝ 7500 եւ 5000 ԱՄՆ դոլար մրցանակով:
«Հերթական «Ոսկե ծիրանն» ավարտեց իր աշխատանքները, բայց ոչ՝ առաքելությունը: Հայաստանում սիրված կինոփառատոնն իր երկրպագուներին թողնում է իրենց մտորումների, ստացած տպավորությունների եւ վերլուծությունների ազատության մեջ՝ մինչեւ նոր հանդիպում: Որքանո՞վ հանդիսատեսը ներշնչվեց գեղեցիկ մտածելու, ապրելու եւ ստեղծելու ցանկությամբ՝ ցույց կտա ժամանակը: Աշխարհի առջեւ բաց պատուհան դարձած փառատոնը համամարդկային արժեքներ փոխանցող դեսպան է տարբեր մշակույթներով առաջնորդվող մի շարք ազգերի համար»,- ասել է փառատոնի գլխավոր գործընկեր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

14:13 | 18.07.16 | Новости | 7242
Завершился 13-й международный кинофестиваль «Золотой абрикос», главным партнером которого традиционно выступил ВиваСелл-МТС.
Фестиваль ознаменовался проведением очередного семинара по развитию проектов армяно-турецкой киноплатформы. Режиссеры Арно Хаяджанян («Добро пожаловать в Анталию») и Инна Саакян («Восхождение Авроры») награждены денежными призами в размере 7500 и 5000 долларов США соответственно.
«Завершилась работа очередного «Золотого абрикоса», но его миссия не завершена. Популярный в Армении кинофестиваль оставляет своих зрителей с размышлениями, полученными впечатлениями и анализом до следующей встречи. Насколько зрители прониклись желанием мыслить, жить и творить красиво, покажет время. Фестиваль, ставший открытым окном в мир, является послом, передающим общечеловеческие ценности нациям с различной культурой», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.