13:15 | 11.03.16 | Նորություններ | 5075
Պլեխանովի անվան Ռուսաստանի տնտեսագիտական համալսարանի երեւանյան մասնաճյուղում այսօր «Ինտերնետի այբուբեն Հայաստանի Հանրապետությունում» նախագծի շրջանակում մեկնարկել են ավագ սերնդի համար նախատեսված բաց դասերը:
Խմբում ներառված է 55-80 տարեկան 12 մասնակից:
Ինչպես հայտնում է ընկերությունը, նախագիծն իրականացվում է ռուսալեզու բնակիչների շրջանակում՝ երեւանյան Ռուսաստանի գիտության եւ մշակույթի կենտրոնում: Առաջիկայում նախատեսվում է կազմակերպել նաեւ հայալեզու ցանկացողների համար դասընթացներ: Նախագիծը իրականացվելու է Երեւանում եւ հանրապետության խոշոր քաղաքներում:
Դասերն անցկացնում են ուսանող կամավորները, որոնք հատուկ նախապատրաստվել են ավագ սերնդի հետ աշխատելու համար:
Նման դասընթացի 2015թ. մասնակցել է ավագ սերնդի 12 ներկայացուցիչ, որոնք այժմ կարողանում են ազատ օգտվել համացանցից:

13:15 | 11.03.16 | Новости | 4828
В Ереванском филиале Российского экономического университета имени В. Плеханова сегодня стартовали открытые уроки для старшего поколения в рамках проекта «Азбука Интернета в Республике Армения». В группе 12 участников в возрасте от 55 - 80 лет.
Как сообщили в компании, проект реализуется среди русскоязычного населения в сотрудничестве с Российским центром науки и культуры в Ереване, а в скором будущем будут организованы уроки и для армяноязычных желающих. Проект будет реализован в Ереване и нескольких крупных городах республики.
Уроки проводятся с участием студентов-волонтеров, которые прошли специальный курс по работе с представителями старшего поколения.
Подобный курс в 2015 году прошли 12 представителей старшего поколения, которые уже свободно пользуются интернетом.