10:17 | 04.03.16 | Նորություններ | 3876
Բնակարանաշինության ծրագրով 2015թ. Վայոց Ձորի Շատին գյուղում երկու ընտանիք վերանորոգել է տանիքը եւ մեկ ընտանիք ավարտել է կիսակառույց տան շինարարությունը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը այցելել են Շատին համայնք՝ շինարարությունն ավարտած ընտանիքների հետ բնակարանամուտ նշելու համար:
«Այս մարդկանց երջանկությունը, վերագտած հույսով եւ վստահությամբ լի աչքերը եւ ժպիտները ոգեւորում են մեզ, ուժ ու եռանդ են տալիս՝ շարունակելու մեր աշխատանքը: Դրանք վկայում են այն մասին, որ ճիշտ ուղու վրա ենք, եւ մենք պատրաստակամ ենք շարունակելու այդ ուղին՝ արժանավայել կյանքով ապրելու հնարավորություն ընձեռելով ավելի շատ ընտանիքների»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2007-ից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 228,3 մլն դրամի ներդրում է կատարել:

10:17 | 04.03.16 | Новости | 5388
В рамках домостроительной программы в 2015 году в селе Шатин марза Вайоц Дзор две семьи отремонтировали крыши, и одна семья завершила строительство дома.
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и глава «Домостроительного центра Фулер» Ашот Егиазарян посетили общину Шатин, чтобы отметить новоселье с закончившими строительство семьями.
«Счастье этих семей, их глаза, полные новой надежды, и улыбки вдохновляют нас, придают сил и рвения продолжить нашу работу. Они говорят о том, что мы на правильном пути, и мы полны решимости продолжить этот путь, предоставляя все новым семьям возможность достойно жить», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.