13:59 | 03.03.16 | Նորություններ | 5625
Մարտի 2-ին Վ․Պլեխանովի անվան Ռուսաստանի տնտեսագիտական համալսարանի երեւանյան մասնաճյուղում «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի, Երեւանում գիտության եւ կրթության ռուսաստանյան կենտրոնի, համալսարանի ներկայացուցիչների եւ ուսանողների մասնակցությամբ անցկացվել է տեղեկատվական-հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ոլորտում պահանջարկ վայելող մասնագիտությունների թեմայով կլոր սեղան-քննարկում։
Հանդիպման ժամանակ ներկայացվել են բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների հետ հայաստանյան «Ռոստելեկոմի» իրականացրած համատեղ ծրագրերը։
«Նորարարությունների ոլորտը, ինչպես ամբողջ աշխարհում, այնպես էլ Հայաստանում, զարգանում եւ կատարելագործվում է շատ արագ, այդ թվում՝ մարդկային ռեսուրսների առումով։ Ենթակառուցվածքների զարգացումը եւ նորագույն տեխնոլոգիաների ներդրումը․ահա թե ինչում ենք մենք տեսնում մեր վաղվա օրը։ Եվ շարժվելով այդ նպատակին ընդառաջ մշտապես անհրաժեշտ են իրենց գործը սիրող բարձր որակավորում ունեցող մասնագետներ։ Վստահ եմ՝ Վ․Պլեխանովի անվան Ռուսաստանի տնտեսագիտական համալսարանի երեւանյան մասնաճյուղի ուսանողներին ընձեռված են բոլոր հնարավորություններն իրենց նպատակների իրականացման համար»,- նշել է «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ-ի, «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել է նաեւ CISCO Ակադեմիայի շրջանակում համալսարանի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների դասավանդման փորձը։
Հանդիպման ավարտին «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի եւ Վ․Պլեխանովի անվան Ռուսաստանի տնտեսագիտական համալսարանի երեւանյան մասնաճյուղի ներկայացուցիչները ստորագրել են համագործակցության հուշագիր, որի շրջանակում կողմերը համատեղ կաշխատեն համալսարանի ուսանողների տեսական գիտելիքների փորձնական կիրառման ուղղությամբ։

13:59 | 03.03.16 | Новости | 5567
2-го марта в Ереванском филиале Российского экономического университета имени В. Плеханова с участием «Ростелекома» в Армении, Российского центра науки и культуры в Ереване, представителей и студентов вуза прошел круглый стол на тему востребованности специалистов в сфере информационно-коммуникационных технологий.
На встрече был представлен опыт компании «Ростелеком» по работе с вузами и студентами в Армении, а также совместные программы проводимые с высшими учебными заведениями страны.
«Сфера инноваций как во всем мире, так и в Армении развивается и модернизируется очень быстро, в том числе и в плане человеческих ресурсов. Развитие инфраструктур и внедрение новых технологий, вот в чем мы видим наш завтрашний день. И двигаясь к этой цели нам всегда нужны любящие свое дело высококвалифицированные специалисты. Уверен студенты в Ереванском филиале Российского экономического университета имени В. Плеханова имеют все возможности для достижения этой цели», - отметил Генеральный директор «Ростелеком» в Армении, ЗАО «ДЖИЭНСИ-АЛЬФА» Айк Фарамазян.
Во время встречи был также представлен опыт преподавания информационных технологий  в университете в рамках Академии CISCO.
По окончании встречи представители «Ростелекома» в Армении и  Ереванского филиала Российского экономического университета имени В. Плеханова подписали Меморандум о сотрудничестве, в рамках которого стороны будут совместно работать с целью обеспечения практического применения теоретических знаний и навыков студентами вуза.
Напомним, что студенты вуза еще с прошлого года являются волонтерами-преподавателями в проекте для представителей старшего поколения «Азбука интернета в Республике Армения» от «Ростелеком».