Հայկական gg ընկերությունն իր ggGeorgia բրենդով արդեն հասանելի է Վրաստանի մայրաքաղաքում:
Itel.am-ի հետ զրույցում ընկերության համահիմնադիր Խաչատուր Գրիգորյանը նշել է, որ Թբիլիսիում աշխատող վարորդների մեծ մասը վրացի են:
«Թբիլիսին Երեւանից մասշտաբներով ավելի մեծ է, եւ եթե սրան գումարենք նաեւ զբոսաշրջիկների հոսքը, ապա սա gg-ֆիկացիայի հիանալի տարբերակ է: Բացի այդ, Թբիլիսին Երեւանին ամենամոտ միլիոնանոց քաղաքն է: Եվ մի շարք հայկական ընկերություններ արդեն իսկ այնտեղ գործունեություն են ծավալում, օրինակ Menu.am-ը, «Գրանդ Քենդի»-ն, «Վեգա»-ն»,- ընդգծել է Խաչատուր Գրիգորյանը:
Նրա խոսքով՝ վրացական շուկայի պոտենցիալը կրկնակի ավելի է, սակայն մրցակցությունը՝ ոչ այդքան ուժեղ:
«Նախատեսում ենք Թբիլիսիում առաջատար դառնալ կես տարվա ընթացքում: Մրցակիցները քիչ են, բայց կան: Օրինակ, Taxify-ը, որը մեր առաջին միջազգային մրցակիցն է: Եթե կարճ ժամանակում կարողանանաք առաջատար դառնալ, ապա կապացուցենք մեր մրցունակությունը: Մեր կարծիքով՝ նվիրված աշխատանքի հաշվին հնարավոր է առաջընթաց ունենալ»,- նշել է Խաչատուր Գրիգորյանը՝ հորդորելով հայերին նպաստել վրացական շուկայում ընկերության տարածմանը:

13:36 | 18.01.16 | News | exclusive 5856
Talking to Itel.am, the company’s co-founder Khachatur Grigoryan has noted that the majority of the drivers working in Tbilisi are Georgians.
“Tbilisi is larger than Yerevan and if we also consider the tourist inflow, it will be an excellent gg-fication opportunity. Besides, Tbilisi is the nearest city for Yerevan with a million of population. A number of Armenian companies have already operated here, for instance, Menu.am, Grand Candy and Vega”, said Khachatur Grigoryan.
According to him, the Georgian market’s potential is more but the competition is not that tough.
“We plan to become a leader in Tbilisi within upcoming 6 months. We have a few competitors, but they do exist. For instance, Taxify is our first international rival. If we manage to become a leader in a short period of time we will prove our competitiveness. We think we will be able to make progress owing to devoted work”, noted Khachatur Grigoryan urging Armenians to contribute to the company’s promotion on the Georgian market.