18:11 | 17.12.15 | Նորություններ | 7182
Հաղթող բոլոր թիմերը հրավիրված են մասնակցելու Մոսկվայում հունվարի 27-28-ը կայանալիք տարածաշրջանային եզրափակչին:
«ՎիմպելԿոմ»-ում մենք մշտապես փնտրում ենք նորարարական բջջային լուծումներ: «Eurasia Mobile Challenge»-ն երիտասարդ տաղանդավոր ձեռներեցներին հնարավորություն է տալիս հանդես գալ ստեղծագործ եւ իրագործելի գաղափարներով, եւ ես ակնկալում եմ տեսնել այլընտրանքային մտածողության ոգեշնչող օրինակներ, որոնք կարող են դառնալ հերթական բեկումնային իրադարձությունը ոլորտում: Անհամբերությամբ սպասում եմ հունվարին Մոսկվայում տեսնել մասնակիցների ներկայացումները»,- ասել է «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի գլխավոր տեխնիկական տնօրեն Յոգեշ Մալիկը:
«Նախեւառաջ ցանկանում եմ շնորհավորել հաղթողներին` այս բարդ եւ ուժեղ մրցույթում հաղթանակի կապակցությամբ: Համոզված եմ` երեք հաղթող թիմերը Հայաստանից իսկապես առաջարկում են ամենանորարար եւ ստեղծագործ լուծումները: Մաղթում եմ նրանց հաջողություն Մոսկվայում կայանալիք առաջիկա տարածաշրջանային եզրափակչում եւ հույս ունեմ տեսնել նրանց Global Mobile Challenge մրցույթում Բարսելոնայում` բջջային տեխնոլոգիաների ոլորտում հերթական նշանակալի լուծումով»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

Beeline объявил имена победителей конкурса Eurasia Mobile Challenge в Армении.
Все победившие команды приглашены для участия в региональном финале, который состоится 27-28 января в Москве.
«Мы в «ВымпелКоме» всегда ищем инновационные мобильные решения. Eurasia Mobile Challenge предоставляет молодым и талантливым мастерам возможность выступить с креативными и осуществимыми идеями. Надеюсь, эти примеры будут вдохновлять на альтернативное мышление, которое может стать очередным переломным событием в сфере. Я с нетерпеньем жду московских выступлений участников в январе», - сказал главный технический директор Группы компаний «ВымпелКом» Йогеш Малик.
«В первую очередь я хотел бы поздравить победителей с победой в этом сложном и сильном конкурсе. Уверен, что команды-победители из Армении действительно предлагают инновационные и креативные решения. Желаю им удачи на предстоящем региональном финале в Москве и надеюсь увидеть их на конкурсе Global Mobile Challenge в Барселоне – с очередным значительным решением в области мобильных технологий», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.