16:27 | 25.08.15 | Նորություններ | 4660
Beeline-ը հայտարարում է մայրաքաղաքում եւ Արագածոտնի մարզում GSM բջջային ցանցի եւ 3G-ծածկույթի զգալիորեն ընդլայնման մասին։
Մասնավորապես, տասնյակ նոր երկրորդ եւ երրորդ սերնդի 3G-բազային կայաններ են տեղադրվել Երեւանում եւ Արագածոտնի մարզի Ամբերդ, Ոսկեվազ եւ Քուչակ համայնքներում։
«Beeline-ի բջջային կապի բաժանորդների քանակը Հայաստանում ըստ 2015թ. երրորդ եռամսյակի ցուցանիշների գերազանցել է 815 հազարը, որը մոտավորապես 20 հազարով ավել է, քան առաջին եռամսյակում: Ամեն օր Beeline-ին են միանում հարյուրավոր նոր բաժանորդներ, այդ իսկ պատճառով՝ ցանցի հավասարաչափ ընդլայնումը մեր ընկերության պարզ եւ հարմար ծառայությունների որակի ապահովման գրավականն է»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Նախկինում ընկերությունն ընդլայնել է 3G կապի ծածկույթը՝ տեղադրելով բազային կայաններ Շիրակի, Գեղարքունիքի, Արարատի, Սյունիքի եւ Կոտայքի մարզերում:

16:27 | 25.08.15 | Новости | 4993
Beeline объявляет о значительном расширении покрытия сетей GSM и 3G в столице и Арагацотнской области Армении.
В частности, десятки новых базовых станций мобильной связи второго и третьего поколений были установлены в Ереване и в общинах Амберд, Воскеваз и Кучак Арагацотнской области.
«Количество абонентов мобильной связи Beeline в Армении по итогам второго квартала 2015 года превысило 815 тысяч, что примерно на 20 000 больше, чем в первом квартале. Каждый день к Beeline подключаются сотни новых абонентов и планомерное развитие сети – залог обеспечения качества простых и удобных услуг нашей компании», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что ранее компания расширила сеть третьего поколения установкой новых базовых станций в Ширакском, Гегаркуникском, Араратском, Сюникском и Котайкском марзах.