15:37 | 24.08.15 | Նորություններ | 6519
Արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ Orange Հիմնադրամն աջակցում է «Ֆրանսիայի հայկական բժշկական միություն - Փարիզ» ՀԿ-ի կողմից իրականացվող «Ակնոցներ Հայաստանի համար» ծրագրին:
Այս տարի նախաձեռնության շրջանակում Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան քաղաքի եւ 18 գյուղական համայնքների 6000-ից ավելի երեխաներ կանցնեն անվճար ակնային հետազոտություն, իսկ այն երեխաները, ում մոտ կհայտնաբերվեն խնդիրներ, կստանան հատուկ իրենց համար պատրաստված ակնոցներ:
«Orange Հիմնադրամը մեծ ուշադրություն է դարձնում տեսողության խնդիրներ ունեցող անձանց, իսկ այս ծրագիրը հատկապես կարեւորում ենք այն պատճառով, որ այն հնարավորություն է տալիս վաղ տարիքում բացահայտել խնդիրն ու կանխարգելել հետագա հնարավոր բարդություններն ու անգամ կուրությունը: Անցյալ տարի ավելի քան 240 երեխա ստացել է հատուկ պատրաստված ակնոցներ՝ ըստ յուրաքանչյուրի անհատական դեպքի: Անցած տարի ուսումնասիրված երեխաներից 80-ի մոտ հայտնաբերվել են այնպիսի խնդիրներ, որոնք կարող էին, ճիշտ ժամանակին միջամտության բացակայության դեպքում, ավելի մեծ տարիքում առաջացնել կուրություն: Ուրախությամբ ենք այս տարի նույն նախաձեռնությամբ հանդես գալիս նաեւ Տավուշի մարզում՝ գիտակցելով այս առաքելության ամբողջ պատասխանատվությունը»,- ասել է Orange Հիմնադրամի գլխավոր քարտուղար Լիլիթ Մարտիրոսյանը:

15:37 | 24.08.15 | Новости | 6760
Уже второй год подряд фонд Orange оказывает поддержку программе «Очки для Армении», осуществляемой организацией «Армянский медицинский союз Франции - Париж».
В этом году в рамках инициативы более 6000 детей города Ноемберян и 18 сельских общин Тавушского марза пройдут бесплатное офтальмологическое обследование. Дети, у которых будут выявлены проблемы, получат подходящие очки.
«Фонд Orange уделяет большое внимание людям с проблемами зрения, а эта программа особенно важна тем, что позволяет выявить проблему в раннем возрасте и предотвратить дальнейшие осложнения и даже слепоту. В прошлом году более 240 детей получили специальные очки, в соответствии со своими потребностями. В прошлом году у 80 детей были обнаружены проблемы, которые могли в дальнейшем, в случае отсутствия своевременного лечения, привести к потере зрения. В этом году мы с радостью выступаем с такой же инициативой в Тавушском марзе, осознавая всю ответственность данной инициативы», - сказала генеральный секретарь фонда Orange Лилит Мартиросян.