16:13 | 17.07.15 | Նորություններ | 4926
«Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպության ամենամյա ամառային ճամբարում հանրապետության մարզերից եւ Երեւանից ավելի քան 110 աշակերտ մասնակցելէ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի առաջարկած «Բիզնես-առաջադրանք» մրցույթին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպության համատեղ ձեռնարկի նպատակն էր ստեղծել երկխոսություն բիզնեսի եւ կրթության միջեւ` խրախուսելով ավագ դպրոցի աշակերտներին զարգացնելու ձեռնարկատիրական հմտություններ եւ նորարարական մտածելակերպ:
«Ուրախ ենք աջակցել սովորելու եւ կատարելագործվելու ձգտում ունեցող, հետաքրքրասեր այս երիտասարդներին եւ պատրաստ ենք օգնել գիտելիքներ ձեռք բերելու հարցում, ինչը տարիներ շարունակ անում ենք Հայաստանի կրթական հաստատությունների հետ համատեղ իրականացվող բազմաթիվ ծրագրերի միջոցով: Այս երիտասարդներից շատերը ապագայում կաշխատեն բիզնես-միջավայրում, եւ շատ կարեւոր է հենց այս տարիքից նրանց մեջ սերմանել կառավարման ճիշտ սկզբունքներ»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Մրցույթի ընթացքում ճամբարականներին ներկայացվել էր բիզնես-առաջադրանք` փոփոխություններ կատարել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի` սակագնային պլաններից մեկի պայմանների մեջ` այն առավել հարմարեցնելով երիտասարդների պահանջներին: Վերջիններս սահմանված ժամանակահատվածում պետք է առաջարկեին լուծումներ եւ ներկայացնեին դրանք պատվավոր ժյուրիին, որի կազմում էին «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպության գործադիր տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: Մրցույթում հաղթող ճանաչված թիմի 10 անդամները ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից պարգեւատրվել են MTS Smart Start սմարթֆոններով:

16:13 | 17.07.15 | Новости | 4930
В конкурсе «Бизнес-предложение», организованном ВиваСелл-МТС в ходе ежегодного летнего лагеря организации «Юношеские достижения Армении», приняли участие более 110 школьников из Еревана и областей.
Цель совместной инициативы ВиваСелл-МТС и организации «Юношеские достижения Армении» - установить диалог между сферами образования и бизнеса, поощряя учеников старших школ в развитии предпринимательских навыков и инновационного мышления.
«Мы рады поддержать этих интересных молодых людей, стремящихся к учебе и совершенствованию, и готовы помочь им в приобретении знаний, что делаем уже многие годы посредством многочисленных программ, осуществляемых совместно с учебными учреждениями Армении. Многие из этих молодых людей в будущем будут работать в бизнес-сфере, и очень важно уже с этого возраста приучить их к правильным принципам управления»,- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В ходе конкурса участникам лагеря была предложена бизнес-задача по осуществлению изменений в одном из тарифных планов ВиваСелл-МТС: им предстояло приспособить его к потребностям молодежи. Конкурсанты должны были предложить свои варианты почетному жюри, в состав которого входили исполнительный директор организации «Юношеские достижения Армении» Армине Ованнисян и гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян. 10 участников команды-победителя получили смартфоны MTS Smart Start от ВиваСелл-МТС.