15:54 | 15.04.15 | Նորություններ | 3469
Ընկերությունում նշել են, որ ծառուղին ձգվում է Ցեղասպանության թանգարանի ճանապարհի երկայնքով, ինչպես նաեւ դեպի Մարզահամերգային համալիր տանող պուրակի երկայնքով:
«Յուքոմ»-ի տնօրեն Հայկ Եսայանը հիշեցրել է, որ մեկ տարի առաջ ընկերությունը նախաձեռնել է Recognize1915.am նախագծը, որի նպատակն է աշխարհին տեղեկացնել Հայոց ցեղասպանության մասին:
«Այդ նույն՝ Recognize1915 նախագծի շրջանակում այսօր «Յուքոմ»-ի աշխատակիցների ջանքերով հիմնվում է ծառուղի Ցեղասպանության թանգարան տանող ճանապարհի երկայնքով: Տնկվել է 999 ծառ, «Յուքոմ»-ի յուրաքանչյուր աշխատակից սրանով իր հարգանքի տուրքն է մատուցել անմեղ զոհերի հիշատակին, չէ՞ որ ծառը կյանքի, հույսի, ապագայի նկատմանբ հավատի խորհրդանիշն է»,- ասել է նա:

15:54 | 15.04.15 | Новости | 4265
В компании сообщили, что аллея тянется вдоль дороги, ведущей к музею Геноцида, а также вдоль сквера, ведущего к Спортивно-концертному комплексу имени Карена Демирчяна.
Глава Ucom Айк Есаян напомнил, что год назад компания инициировала проект Recognize1915.am, целью которой является повышение осведомленности мира о Геноциде армян.
«В рамках все того же проекта Recognize1915 сегодня благодаря усилиям сотрудников Ucom была основана аллея вдоль дороги, ведущей к музею Геноцида. Посажено 999 деревьев, каждый сотрудник Ucom таким образом выразил свою дань памяти невинным жертвам Геноцида»,- сказал он.