15:54 | 15.04.15 | Նորություններ | 3469
Ընկերությունում նշել են, որ ծառուղին ձգվում է Ցեղասպանության թանգարանի ճանապարհի երկայնքով, ինչպես նաեւ դեպի Մարզահամերգային համալիր տանող պուրակի երկայնքով:
«Յուքոմ»-ի տնօրեն Հայկ Եսայանը հիշեցրել է, որ մեկ տարի առաջ ընկերությունը նախաձեռնել է Recognize1915.am նախագծը, որի նպատակն է աշխարհին տեղեկացնել Հայոց ցեղասպանության մասին:
«Այդ նույն՝ Recognize1915 նախագծի շրջանակում այսօր «Յուքոմ»-ի աշխատակիցների ջանքերով հիմնվում է ծառուղի Ցեղասպանության թանգարան տանող ճանապարհի երկայնքով: Տնկվել է 999 ծառ, «Յուքոմ»-ի յուրաքանչյուր աշխատակից սրանով իր հարգանքի տուրքն է մատուցել անմեղ զոհերի հիշատակին, չէ՞ որ ծառը կյանքի, հույսի, ապագայի նկատմանբ հավատի խորհրդանիշն է»,- ասել է նա:

15:54 | 15.04.15 | News | 5436
The company noted that the alley stretches along the road of the Genocide Museum and the grove leading to the Sports and Music Complex.
Ucom CEO Hayk Yesayan recalled that a year ago the company initiated Recognize1915.am project aimed at raising global awareness of the Armenian Genocide.
“Within the framework of Recognize1915 project, Ucom employees have established an alley stretching along the road to the Genocide Museum. 999 trees were planted. Each of Ucom employees has thus paid his tribute to the innocent victims of the Armenian Genocide as trees are the symbol of life, hope and faith in the future,” he said.