13:49 | 28.11.14 | Նորություններ | 5609
Beeline-ը թվայնացրեց Գանձակ համայնքի հեռախոսային ցանցը եւ ամփոփեց ֆիքսված ցանցի արդիականացման արդյունքները
Beeline-ը հայտարարել է Գանձակ համայնքում ֆիքսված ցանցի թվայնացման աշխատանքների ավարտի մասին եւ ամփոփել է ֆիքսված ցանցի արդիականացման 2014թ. արդյունքները:
Գանձակ համայնքում ԶԼՄ-ների հետ հանդիպման ժամանակ Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը ներկայացրել է ֆիքսված կապի եւ լայնաշերտ ինտերնետի զարգացման գործում Beeline-ի ձեռքբերումները:
2014 թ. ընթացքում թվայնացվել է Հայաստանի 16 բնակավայրերի հեռախոսային ցանց. մոնտաժվել է ավելի քան 3500 հեռախոսագիծ եւ լայնաշերտ ինտերնետի ծառայությունների ավելի քան 1000 նոր պորտ: Ընկերության ձեռքբերումներից է նաեւ ֆիքսված հեռախոսակապի ծառայության սակագների նշանակալի նվազեցումը:  Սկսած 2014 թ. սեպտեմբերի 1-ից ելքային զանգերը դեպի ֆիքսված կապի հայաստանյան բոլոր օպերատորների ցանցեր, ինչպես նաեւ Beeline-ի ցանցում միջքաղաքային եւ դեպի ԼՂՀ ֆիքսված ցանց զանգերն արժեն 5 դր./րոպե:
«Այս տարվա ընթացքում Beeline-ը նշանակալի միջոցներ ներդրեց լարային ենթակառուցվածքներում, սկսեց տրամադրել գերարագ ինտերնետ այնտեղ, որտեղ այն չկար, եւ, որն ամենագլխավորն է, նվազեցրեց քաղաքային եւ միջքաղաքային զանգերի սակագները: Այս ամենը մենք անում ենք մեր բաժանորդների կյանքն ավելի լավը դարձնելու համար`կրճատելով նրանց միջեւ տարածությունը: Ֆիքսված կապը կշարունակի մնալ մեր ուշադրության կենտրոնում: Ավելին, հաջորդ տարի մենք նախատեսում ենք ներդրումների նշանակալի ավելացում եւ կապի նոր տեխնոլոգիաների լայնամասշտաբ ներդրում», - նշել է Անդրեյ Պյատախինը:
Հայաստանում թվայնացման ցուցանիշը գերազանցում է 87%-ը, իսկ լարային ենթակառուցվածքի ընդհանուր երկարությունն ավելի քան 8500 կմ է: Հայաստանում Beeline-ի ֆիքսված կապի բաժանորդներն օրական իրականացնում են ավելի քան 2 մլն. զանգ, իսկ լայնաշերտ լարային ինտերնետի բաժանորդները սպառում են ավելի քան 200 ՏԲ ծավալով տեղեկատվություն:

13:49 | 28.11.14 | News | 5624
Beeline announced completion of landline network digitization in Gandzak community and summed up the results of landline network modernization over 2014.
At a media briefing in the community of Gandzak, Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin presented Beeline’s achievements in development of landline network and broadband internet.
In 2014, the phone network in 16 settlements of Armenia was digitized. Over 3500 ports for phone network were mounted and over 1000 new ports for broadband internet services were installed.
From September 1, 2014, all the incoming calls to other landline operators in Armenia as well as long distance calls within Beeline network and calls to landline numbers in NKR have been charged AMD5 per minute.
“In 2014, Beeline invested considerable amounts in wired infrastructure, started providing high-speed internet where it lacked and what is most important, lowered prices for long distance and international calls. We do it all to change our subscribers’ lives for the better neutralizing the distance among them. The landline network will still be the focus of our attention. Moreover, we are going to substantially increase investments and full-scale introduction of new communication technologies next year”, noted Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The index of digitization in Armenia exceeds 87% and the overall length of cable infrastructures is more than 8500kilometers. On a day, Beeline landline subscribers in Armenia make over 2mln calls and broadband internet subscribers consume more than 200TB information.