16:02 | 19.11.14 | Նորություններ | 3625
Beeline-ը եւ «Պրոֆեսիոնալներ» հիմնադրամը հայտարարում են համագործակցության մասին, որի շրջանակում կիրականցվեն երիտասարդների մասնագիտական կարողությունների զարգացմանն ուղղված ծրագրեր:
Համագործակցությունը նաեւ նպատակ ունի համախմբել տարբեր մասնագիտական խմբերի տաղանդավոր եւ ակտիվ երիտասարդներին՝ ներգրավելով նրանց ժամանակակից հասարակության արդիական սոցիալական խնդիրների լուծման գործընթացում։
Հայաստանի բուհերում սովորող երիտասարդներին միավորելու նպատակով կկազմակերպվեն համաժողովներ, սեմինարներ, կլոր սեղաններ եւ հանդիպումներ փորձագետների, արվեստի ու գիտության հեղինակավոր գործիչների հետ:
«Երիտասարդները եւ նրանց զարգացմանն ուղղված ծրագրերը մշտապես գտնվում են Beeline-ի ուշադրության կենտրոնում: Ուրախ ենք, որ այս համագործակցության  շնորհիվ կկարողանանք նոր հեռանկարներ բացել հայ տաղանդավոր երիտասարդների  համար եւ օգնել նրանց դարձնել կյանքն ավելի լավը: Հանդիսանալով Հայաստանում խոշորագույն ընկերություններից մեկի ղեկավարը` կարող եմ հավաստիացնել, որ այս երկրի  համար առանցքային նշանակություն ունի առաջնակարգ մասնագետների զարգացումը, քանի որ ցանկացած ոլորտի հաջող գործունության հիմնական գրավականը խելացի եւ կայացած մասնագետն է», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Նշենք, որ համագործակցության շրջանակում արդեն իսկ իրականացվել են մի շարք միջոցառումներ: Մասնավորապես, կազմակերպվել են իրավագետների եւ ֆինանսների ոլորտի մասնագետների փոխադարձ աջակցությանն ուղղված բաց քննարկումներ,  որին մասնակցել է ավելի քան 400 երիտասարդ մասնագետ:
Մյուս միջոցառումն ուղղված էր առողջ ապրելակերպի գաղափարի տարածմանը, ինչպես նաեւ բժշկական եւ կենսաբանական մասնագիտացում ունեցող ուսանողների զարգացմանը։ Միջոցառման շրջանակում Հայաստան էր այցելել Ինսբրուքի բժշկական համալսարանի պրոֆեսոր Հերման Պինգերը, ով ոչ միայն կիսեց իր փորձը Հայաստանի պետական բժշկական համալսարանի եւ Ռուս-Հայկական Համալսարանի ուսանողների ու դասախոսների հետ, այլեւ մի շարք բժշկական հաստատություններում բարեգործական հիմունքներով հիվանդների ախտորոշում եւ բուժում անցկացրեց։

16:02 | 19.11.14 | News | 5038
Beeline and “Professionals” Foundation announced cooperation within the framework of which projects aimed the development of youth professional skills will be carried out.
The cooperation also aims to “stitch together” the talented and active youth and various professional groups through engaging them into the solution of urgent social issues the modern society faces.
Conferences, workshops, round-table discussions and meetings with experts and eminent science and art figures will be organized to unite young people from Armenian HEIs.
“Youth and youth-development projects are always in the focus of interest of Beeline. We are happy to provide new prospects for the talented Armenian youth through this cooperation, and to change their life for the better. As a leader of one of the major companies in Armenia, I should say that high-class experts are of pivotal significance for Armenia inasmuch as smart and established specialists are the main measure of company’s successful work in any sphere”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
Several events have already been implemented within the cooperation. In particular, open meetings of lawyers and financiers with the participation of over 400 young people have already been held.
The next event will be aimed at the propaganda of healthy lifestyle and the development of students studying at faculties of life sciences. Within the framework of this event, professor at Medical University of Innsbruck Herman Pingger has arrived in Armenia. He shared his practice with students and professors of Yerevan State Medical University and Russian-Armenian (Slavonic) University and on charitable basis performed the diagnosis and treatment of patients in several medical centers.