16:02 | 19.11.14 | Նորություններ | 3625
Beeline-ը եւ «Պրոֆեսիոնալներ» հիմնադրամը հայտարարում են համագործակցության մասին, որի շրջանակում կիրականցվեն երիտասարդների մասնագիտական կարողությունների զարգացմանն ուղղված ծրագրեր:
Համագործակցությունը նաեւ նպատակ ունի համախմբել տարբեր մասնագիտական խմբերի տաղանդավոր եւ ակտիվ երիտասարդներին՝ ներգրավելով նրանց ժամանակակից հասարակության արդիական սոցիալական խնդիրների լուծման գործընթացում։
Հայաստանի բուհերում սովորող երիտասարդներին միավորելու նպատակով կկազմակերպվեն համաժողովներ, սեմինարներ, կլոր սեղաններ եւ հանդիպումներ փորձագետների, արվեստի ու գիտության հեղինակավոր գործիչների հետ:
«Երիտասարդները եւ նրանց զարգացմանն ուղղված ծրագրերը մշտապես գտնվում են Beeline-ի ուշադրության կենտրոնում: Ուրախ ենք, որ այս համագործակցության  շնորհիվ կկարողանանք նոր հեռանկարներ բացել հայ տաղանդավոր երիտասարդների  համար եւ օգնել նրանց դարձնել կյանքն ավելի լավը: Հանդիսանալով Հայաստանում խոշորագույն ընկերություններից մեկի ղեկավարը` կարող եմ հավաստիացնել, որ այս երկրի  համար առանցքային նշանակություն ունի առաջնակարգ մասնագետների զարգացումը, քանի որ ցանկացած ոլորտի հաջող գործունության հիմնական գրավականը խելացի եւ կայացած մասնագետն է», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Նշենք, որ համագործակցության շրջանակում արդեն իսկ իրականացվել են մի շարք միջոցառումներ: Մասնավորապես, կազմակերպվել են իրավագետների եւ ֆինանսների ոլորտի մասնագետների փոխադարձ աջակցությանն ուղղված բաց քննարկումներ,  որին մասնակցել է ավելի քան 400 երիտասարդ մասնագետ:
Մյուս միջոցառումն ուղղված էր առողջ ապրելակերպի գաղափարի տարածմանը, ինչպես նաեւ բժշկական եւ կենսաբանական մասնագիտացում ունեցող ուսանողների զարգացմանը։ Միջոցառման շրջանակում Հայաստան էր այցելել Ինսբրուքի բժշկական համալսարանի պրոֆեսոր Հերման Պինգերը, ով ոչ միայն կիսեց իր փորձը Հայաստանի պետական բժշկական համալսարանի եւ Ռուս-Հայկական Համալսարանի ուսանողների ու դասախոսների հետ, այլեւ մի շարք բժշկական հաստատություններում բարեգործական հիմունքներով հիվանդների ախտորոշում եւ բուժում անցկացրեց։

16:02 | 19.11.14 | Новости | 4737
Beeline и Фонд «Профессионалы» объявляют о сотрудничестве, в рамках которого будут реализованы проекты, направленные на развитие профессиональных навыков молодежи.
Целью сотрудничества также является объединение талантливой и активной молодежи и различных профессиональных групп, путем вовлечения их в процесс решения актуальных социальных проблем современного общества.
С целью объединения молодежи армянских вузов будут организованы конференции, семинары, круглые столы, встречи с экспертами и видными деятелями науки и искусства.
«Молодежь и проекты, направленные на ее развитие, всегда находятся в центре внимания Beeline. Мы рады, что благодаря этому сотрудничеству мы смогли открыть новые перспективы для талантливой армянской молодежи и смогли сделать их жизнь лучше. Как руководитель одной из крупнейших компаний в Армении, могу сказать, что развитие первоклассных специалистов имеет ключевое значение для страны, поскольку умный и состоявшийся специалист - основной залог успешной деятельности компании в любой сфере», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
В рамках сотрудничества уже реализованы несколько мероприятий. В частности, были организованы открытые встречи правоведов и финансистов, в которых приняли участие более 400 молодых специалистов.
Следующее мероприятие было направлено на пропаганду здорового образа жизни, а также на развитие студентов медико-биологических факультетов. В рамках данного мероприятия в Армению прибыл профессор Инсбрукского Медицинского университета Герман Пинггер, который поделился опытом со студентами и преподавателями Армянского Государственного Медицинского Университета и Российско-Армянского (Славянского) Университета и на благотворительных основах провел диагностику и лечение больных в нескольких медицинских центрах.