15:09 | 19.03.14 | Նորություններ | 3499
ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) գործարկել է SIM-քարտի գործունեության ժամկետի նոր պայմաններ կանխավճարային համակարգի բաժանորդների համար։
Այսուհետ, հաշվեկշիռը ցանկացած չափով լիցքավորելու դեպքում գումարային միջոցները կմնան բաժանորդի հաշվեկշռին անժամկետ՝ մինչեւ բաժանորդի կողմից օգտագործվելը, իսկ SIM-քարտը կմնա ակտիվ այնքան ժամանակ, քանի դեռ բաժանորդի հաշվեկշիռը դրական է։
«ԱրմենՏել» ընկերությունը մշտապես հետեւում է բաժանորդների առաջարկներն՝ ուղղված ծառայությունների կատարելագործմանը, եւ ուրախ ենք հայտնել, որ առավելագույնս պարզեցրել ենք բոլոր պայմանները կապված SIM-քարտի եւ հաշվեկշռի վավերականության ժամկետների հետ», - ասել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Զրոյական կամ բացասական հաշվեկշռի դեպքում բաժանորդի համարը միակողմանի արգելափակվում է եւ բաժանորդին հասանելի կլինեն միայն մուտքային զանգերն ու հաղորդագրությունները։ Այս ընթացքում բաժանորդի SIM-քարտն ակտիվ կմնա եւս 90 օր։ Եթե բաժանորդը չի լիցքավորում հաշվեկշիռը կամ չի իրականացնում ինչ–որ գործողություն, օրինակ չի ստանում մուտքային զանգ, ապա SIM-քարտը «վառվում» է։

АрменТел (торговая марка Beeline) сообщает о новых условиях действия SIM-карт абонентов предоплатной системы расчетов мобильной связи.
Теперь при пополнении баланса телефона на любую сумму, денежные средства будут оставаться на счету абонента бессрочно до их использования абонентом, а сама карта будет активна до тех пор, пока на счету абонента есть положительный остаток средств.
«Компания «АрменТел» постоянно собирает предложения абонентов по улучшению услуг, и мы рады сообщить, что максимально упростили все условия и сроки действия мобильного баланса и SIM-карт», - сказал гендиректор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
В случае нулевого или отрицательного баланса абонент переходит в статус односторонней блокировки и ему становятся доступны только входящие звонки и входящие SMS. В этом статусе SIM-карта абонента остается активной еще 90 дней. Если в течение этого времени абонент не пополнит счет и/или не осуществит какой-либо активности, например, получит входящий звонок, то SIM-карта «сгорает».