14:47 | 21.10.13 | Նորություններ | 4110
Օրանժ Արմենիա ընկերությունն ամփոփել է ամռան ընթացքում եւ աշնան սկզբին ցանցի թողունակության մեծացման եւ ծածկույթի ընդլայնմանն ուղղված տեխնիկական աշխատանքների արդյունքները:
Ընկերության հաղորդագրության համաձայն, հուլիս-սեպտեմբեր ամիսներին Հայաստանի տարբեր վայրերում կառուցվել եւ ցանցին է միացվել շարժական կապի 16 նոր կայան:
Տավուշի մարզի Վազաշեն, Այգեհովիտ, Հաղարծին եւ մի շարք այլ գյուղերում նոր կայաններն Orange-ի ծառայություններն առաջին անգամ հասանելի են դարձնում բնակչությանը:
Orange-ը իր ծառայությունները հասանելի է դարձրել նաեւ Սյունիքի մարզի Գեղանուշ եւ Գոմարան գյուղերում եւ Լոռու մարզի Անտառամուտ եւ Կաճաճկուտ գյուղերում, որոնք նախկինում չունեին որեւէ օպերատորի ծածկույթ:
«Ինչպես մեծ ու փոքր քաղաքներում, այնպես էլ գյուղերում մշտապես մեր ուշադրության կենտրոնում պահելով ծառայությունների որակը՝ մենք նաեւ մտածում ենք ցանցն ընդլայնելու մասին: Մենք շարունակելու ենք ընդլայնել մինչեւ 42Մբ/վ ներբեռնման արագությամբ ցանցի աշխարհագրությունը նոր քաղաքներում, իսկ մինչեւ 21,6 Մբ/վ արագությամբ ցանցը՝ ամբողջ ծածկույթում», - ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
2013թ. համար նախատեսված ցանցի ընդլայնման աշխատանքները դեռեւս ընթացքի մեջ են` աշնան ընթացքում նախատեսվում է կառուցել 12 նոր կայան:

14:47 | 21.10.13 | Новости | 4120
Компания Orange Армения подвела итоги по проведенным техническим работам, направленным на увеличение за летний сезон и в начале осени пропускной способности сети и расширение покрытия.
За июль-сентябрь на территории Армении было построено и подключено к сети 16 новых станций мобильной связи, говорится в сообщении компании.
Благодаря новым станциям услуги Orange стали доступны жителям сел Вазашен, Айгеовит, Ахарцин и др. Тавушского марза. Услуги компании доступны также в селах Гехануш и Гомаран Сюникского марза и Антарамут и Качачкут Лорийского марза, где раньше не было никакого покрытия.
«Держа в центре внимания качество услуг как в больших и малых городах, так и в селах, мы заботимся также и о расширении сети. Мы будем продолжать расширять в новых городах географию сети для скачивания со скоростью до 42Мгб/с, а со скоростью до 21,6Мгб/с – на всем покрытии», - сказал гендиректор компании Orange Армения Франсис Желибтер.
Работы по расширению сети на 2013 год еще продолжаются: в течение осени компания планирует построить еще 12 новых станций.