11:48 | 10.07.13 | Նորություններ | 6499
Telcell վճարային համակարգը հայտնել է Երեւանի ավտոկայանատեղերի վճարումների հավաքագրման մեկնարկի մասին:
Վճարում կատարելու համար անհրաժեշտ է տերմինալի էկրանին ընտրել «Ավտոկայանատեղի վճարում» կոճակը, այնուհետեւ մուտքագրել բջջային հեռախոսահամարը եւ ավտոմեքենայի պետհամարանիշը: Անհրաժեշտ է նշել, թե ինչ ժամանակահատվածի համար է կատարվում վճարումը եւ մուտքագրել գումարը:
Գործարքի ավարտին տերմինալը տրամադրում է վճարման փաստը հավաստող անդորրագիր, իսկ վճարողը նշված բջջային հեռախոսահամարին ստանում է վճարումը հաստատող կարճ հաղորդագրություն:
Երեւանի քաղաքապետարանի որոշման համաձայն, վճարովի ավտոկայանատեղի համար գործում են հետեւյալ սակագները. 1 ժամը` 100 դրամ, 1 օրը` 500 դրամ, 1 շաբաթը`1000 դրամ, 1 ամիսը` 2000 դրամ, ընթացիկ տարվա համար` 12000 դրամ:
Telcell տերմինալների միջոցով վճարում կատարելու դեպքում գործում են հետեւյալ սակագները. 1 ժամով եւ 1 օրով կայանելու վճարման դիմաց միջնորդավճար չի գանձվում, 1000 դրամ եւ ավելի վճարում կատարելու դեպքում գանձվում է միանվագ միջնորդավճար` 200 ՀՀ դրամ:

11:48 | 10.07.13 | Новости | 7379
Платежная система Telcell объявила о начале приема средств по оплате муниципального налога за парковочные места в Ереване.
Чтобы оплатить за парковку, на экране терминала следует выбрать услугу «Оплата парковочного места», затем ввести номер своего мобильного телефона и номер автомобиля. Далее необходимо указать срок парковки и внести средства в терминал. В конце операции устройство выдаст чек, подтверждающий факт платежа, а на мобильный телефон плательщика придет sms-уведомление.
Согласно решению мэрии Еревана, действуют следующие тарифы на оплату парковочных мест: 1 час – 100 др., 1 день - 500 др., 1 неделя - 1000 др., 1 месяц – 2000 др., текущий год - 12000 др.
При осуществлении платежей через платежные терминалы Telcell действуют следующие тарифы: оплата на час и на день - комиссия не взымается, за платежи от 1000 драмов и более взимается единоразовый сбор за платеж в размере 200 др.