15:42 | 02.07.13 | Նորություններ | 4961
ԱրմենՏել ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է սահմանամերձ գյուղերի երեխաների համար իրականացվող «Երկու օր հեքիաթում» սոցիալական ծրագրի աջակցման մասին:
Ծրագրի շրջանակում Չինարի գյուղի ավելի քան 50 աշակերտ այցելել են մանկական ժամանցի եւ հանգստի տարբեր վայրեր Երեւան քաղաքում, եղել «Beeline կապի թանգարանում» եւ ծանոթացել բաժանորդների սպասարկման կենտրոնի օպերատորների աշխատանքին, հայտնել են ընկերությունում:
Կապի թանգարանում 8-14 տարեկան երեխաներին ներկայացվել է Հայաստանի հեռախոսակապի զարգացման պատմական զարգացումը` սկսած 19-րդ դարի հեռագրի սարքից մինչեւ մեր օրերի նորարարական բարձր տեխնոլոգիական լուծումներ:
Չինարի գյուղի երիտասարդ հյուրերի հետ հանդիպել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Ինձ համար շատ հաճելի է տեսնել Ձեր ուրախ եւ հետաքրքրված դեմքերը: Հույս ունեմ, որ դուք դեռ երկար կհիշեք ձեր այցը Երեւան եւ «ԱրմենՏել» ընկերություն: Երեխաների աջակցությանն ուղղված մեր սոցիալական ծրագրերում ԱրմենՏել-ի հիմնական նպատակն երեխաների կյանքն ավելի վառ եւ կենսուրախ դարձնելն է, իսկ նման սոցիալական նախաձեռնությունները մեզ մոտ արդեն դարձել են բարի ավանդույթ»,- ասել է ընկերության ղեկավարը՝ դիմելով երեխաներին:
«Երկու օր հեքիաթում» ծրագրի շրջանակում մայրաքաղաքի երիտասարդ հյուրերն այցելել են նաեւ Ջրաշխարհ, մանկական ժամանցի կենտրոններ, կենդանաբանական այգի, ծանոթացել եւ շփվել հետաքրքիր ու հայտնի մարդկանց հետ:
Ծրագրին աջակցել են ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունը, ինչպես նաեւ Կրթության եւ գիտության նախարարությունը: Նշենք նաեւ, որ ծրագիրը միավորել էր բազմաթիվ բլոգերների, սոցիալական ցանցերի օգտատերերի, պետական գործիչների, բիզնեսի եւ ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների:

15:42 | 02.07.13 | Новости | 5273
АрменТел (торговая марка Belline) поддерживает социально-развлекательную программу «Два дня в сказке», организованную для детей из приграничных населенных пунктов Армении.
В рамках проекта более пятидесяти учеников средней школы села Чинари побывали в самых различных ереванских центрах детского досуга и развлечений, посетили «Музей связи Beeline» и познакомились с работой операторов центра обслуживания клиентов, сообщили в компании.
В музее связи детям в возрасте от 8 до 14 лет была представлена экспозиция исторического развития телефонной связи Армении — от телеграфа 19 века до самых инновационных высокотехнологических решений наших дней.
С юными экскурсантами из села Чинари встретился генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин. «Мне очень приятно видеть ваши радостные и заинтересованные лица, и я надеюсь, что поездка в Ереван и визит в компанию «АрменТел» запомнится вам надолго. В социальных проектах для детей АрменТел будет и впредь ориентироваться на то, чтобы сделать жизнь каждого ребенка насыщенной и яркой, а подобные акции – доброй традицией», - сказал глава компании, обращаясь к детям.
В рамках проекта «Два дня в сказке» юные гости столицы посетили водный развлекательный комплекс, центры детского досуга, зоопарк, побывали на ереванских аттракционах, встретились и пообщались со многими интересными людьми. Содействие проекту оказали Министерство транспорта и связи и Министерство науки и образования Армении. Проект объединил вокруг себя многих блогеров, пользователей социальных сетей, представителей различных СМИ, государственных чиновников и представителей бизнеса.