15:23 | 27.06.13 | Նորություններ | 6722
ԱրմենՏել-ի նախկին ղեկավար Իգոր Կլիմկոն ընկերությունից հեռանալու որոշում է կայացրել սեփական ցանկությամբ, այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսում հայտարարել է ընկերության նոր գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Մեկնաբանելով հրապարակումներն այն մասին, թե Կլիմկոն ազատվել է պաշտոնից ընկերության թոփ-մենեջերներից մեկի՝ Սամվել Խաչատրյանի (Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի եղբոր) հետ ունեցած կոնֆլիկտի հետեւանքով ընկերությանը հասցված բազմամիլիոնանոց կորուստների համար, Անդրեյ Պյատախինն ասել է, որ այդ տեղեկություններն իրականությանը չեն համապատասխանում:
«Իգոր Կլիմկոն Վիմպելկոմի ղեկավարությանը նախապես հայտնել էր պաշտոնից հեռանալու մասին: Ներկայումս նա աշխատում է Կամբոջայում՝ այնտեղ իրականացնելով հետաքրքիր մի նախագիծ: Ինչ վերաբերում է Սամվել Խաչատրյանին, ապա նա աշխատում է ԱրմենՏել-ում շուրջ 40 տարի, եղել է ֆիքսված կապի մարզային ստորաբաժանումներից մեկի ղեկավարը: Այժմ նա տեղափոխվել է ավելի բարձր պաշտոնի, եւ դա տեղի է ունեցել այն պատճառով, որ նա իրոք փորձառու մասնագետ է»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը:
Մեկնաբանելով Սամվել Խաչատրյանի կապը ինտերնետ-մատակարար Ucom-ի հետ, որի բաժնետերերից են ՊԵԿ նախագահի որդիները, Անդրեյ Պյատախինն ասել է, որ նման տեղեկատվություն ընկերության պաշտոնական փաստաթղթերում չկա:
«Մենք տրամադրում ենք մեր ենթակառուցվածքները կապի ավելի քան 10 օպերատորների եւ պատրաստ ենք թափանցիկ պայմաններով այն վարձակալությամբ տրամադրել ցանկացած օպերատորի: Եվ կարեւոր չէ, դա կլինի Ucom-ը, Ջի-Էն-Սի-Ալֆա-ն, թե ցանկացած այլ օպերատոր»,- ասել է ԱրմենՏելի նոր ղեկավարը:

15:23 | 27.06.13 | Новости | 6783
Экс-глава АрменТел Игорь Климко принял решение покинуть компанию по собственному желанию, сказал сегодня на пресс-конференции в Ереване новый гендиректор АрменТел Андрей Пятахин.
Комментируя публикации о том, что Климко был якобы уволен за многомиллионный убыток, причиненный компании в результате конфликта с одним из топ-менеджеров компании Самвелом Хачатряном [брат главы Комитета по госдоходам Армении Гагика Хачатряна], Андрей Пятахин сказал, что они не соответствуют действительности.
«Игорь Климко заведомо уведомил руководство Вымпелком о своем желании уйти с этого поста. В настоящее время он работает в Камбодже, реализуя там интересный проект. Что касается Самвела Хачатряна, то он работает в АрменТел около 40 лет, был руководителем одного из наших фиксированных подразделений в регионах. Сейчас он переведен на более высокую должность, и это произошло потому, что он действительно опытный специалист», - сказал Андрей Пятахин.
Комментируя сведения о связи Самвела Хачатряна с интернет-провайдером Юком, акционерами которой являются сыновья главы Комитета по госдоходам Армении, Андрей Пятахин сказал, что подобной информации в официальных документах компании нет.
«Мы предоставляем нашу инфраструктуру более чем 10 операторам связи и готовы предоставлять ее в аренду на прозрачных условиях любому оператору. И не важно, будет это Юком, Джи-Эн-Си-Альфа, или любой другой оператор», - сказал новый глава АрменТел.