14:03 | 21.06.13 | Նորություններ | 4829
Այսօր Երեւանում մեկնարկել է  «Խելացի լուծումներ` խելացի երկրների համար» խորագիրը կրող 6-րդ ամենամյա ԴիջիԹեք Բիզնես ֆորումը, որը կընթանա մինչեւ հունիսի 22-ը Արմենիա Մարիոթ հյուրանոցում:
Ֆորումի ընթացքում տեղական տեխնոլոգիական լուծումները գործարար այցելուներին կցուցադրեն Locator, Instigate, Unicopm, Synergy International Systems,  Goods.am, MobRest.com, ScanCity, Webex Technologies, Impera Studio, Online-taxi.am, IT Service, Web Security, Pegasus Logic, PappleSoft, 3D Modeling Union, Clean Energy, Oktell, Sitronics, Cross Social  եւ այլ կազմակերպություններ: Պետության կողմից տրամադրվող էլեկտրոնային կառավարման ծառայությունները կներկայացնեն ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեն (ՊԵԿ),  ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեն, Էկենգը, ՀՀ Ֆինանսների նախարարությունը, ՀՀ սոցիալական եւ աշխատանքների հարցերի նախարարությունը եւ Երեւան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոնը: Ֆորումին ֆինանսաբանկային լուծումներ կներկայացնեն հայաստանյան երկու բանկեր` Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը եւ Ամերիաբանկը:
Ֆորումին ներկա կլինեն եւ իրենց երկրի փորձն ու բիզնես ոլորտի ՏՏ լուծումները կներկայացնեն կազմակերպություններ Սինգապուրից, Վրաստանից, Ռուսաստանից, Իտալիայից, Նիդերլանդներից,  Բուլղարիայից, Ուկրաինայից: Արտասահմանյան մասնակիցների թվին են պատկանում հետեւյալ կազմակերպությունները` International Union of Intstruments and ITT Engeneering, National Research University  Moscow Power Engineering Institute (MPEI), Moscow State University of Instrument Engineering and Computer Sciences (MGUPI), AzRy, Bit4ID, High Tech Solutions եւ այլն:
Երկօրյա ԴիջիԹեք Բիզնես ֆորումը բաղկացած կլինի հետեւյալ միջոցառումներից.
•    Տեխնոլոգիական սեմինարներ  – կներկայացվեն տեխնոլոգիական վերջին լուծումներն ու ծառայությունները թե տեղական, թե արտասահմանյան ընկերությունների կողմից
•    Տեխնոլոգիաների ներդրման խնդիրներին նվիրված կոնֆերանս  -  կքննարկվեն ՏՀՏ եւ այլ նորարարական տեխնոլոգիական լուծումների արդյունավետ ներդրման ձեւերը, մեթոդները եւ խնդիրները տնտեսությունում
•     “DigiTec Business”  ցուցահանդես:
Ֆորումի մուտքն ազատ է: Աշխատանքային ժամերն են`10:00-18:00:  Ֆորումի օրակարգին կարելի է ծանոթանալ այստեղ:
Ֆորումի կազմակերխիչն է Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը (ԻՏՁՄ): Համաժողովի իրականացմանն աջակցում է նաեւ ԱՄՆ ՄԶԳ Ձեռնարկությունների զարգացման եւ շուկայի մրցունակության («Ի-Դի-Էմ-Սի») ծրագիրը:

14:03 | 21.06.13 | News | 4798
The 6th annual DigiTec Business forum was launched today, June 21, with the theme of Smart Solutions for Smart Countries. The forum is taking place over June 21-22 at the Armenia Marriott Hotel.
During the forum local technological solutions will be featured to business visitors by Locator, Instigate, Unicopm, Synergy International Systems, Goods.am, MobRest.com, ScanCity, Webex Technologies, Impera Studio, Online-taxi.am, IT Service, Web Security, Pegasus Logic, PappleSoft, 3D Modeling Union, Clean Energy, Oktell, Sitronics, Cross Social and other companies. The state’s Electronic Management Services will be presented by the RA State Revenue Committee, RA State Committee of Real Estate Cadastre, Ekeng, RA Ministry of Finance, RA Ministry of Labor and Social Issues and Center of Management Technologies of Yerevan. Financial and banking solutions will be presented by two Armenian banks – Areximbank of the Gazprombank group and Ameriabank.
Themed Smart Solutions for Smart Countries, DigiTec Business Forum 2013 is attended by international companies from Singapore, Georgia, Russia, Italy, the Netherlands, Bulgaria, and Ukraine, who will share the experience of their countries and present their IT solutions for businesses. International participants include representatives of the International Union of Instruments and ITT Engineering, National Research University, Moscow Power Engineering Institute (MPEI), Moscow State University of Instrument Engineering and Computer Sciences (MGUPI), AzRy, Bit4ID, High Tech Solutions and others.
The two-day DigiTec Business Forum will feature the following events:
•    Technological seminars – the latest technological solutions and services will be presented by local and international companies
•    Conference on issues in technology investment – ICT and other innovative technology solutions will be discussed from the point of their effective application, methods and business issues
•    “DigiTec Business” tradeshow.
Entrance is free. Working hours are 10:00-18:00. The agenda of the forum is placed here.
The forum is organized by UITE and sponsored by the Alliance Free Economic Zone of Armenia. It is being carried out under the high patronage of the Armenian Prime Minister and with the support of the USAID-funded Enterprise Development and Market Competitiveness (EDMC) Project.