07:11 | 08.10.12 | Նորություններ | 4717
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) հանդես է եկել որպես համահայկական նկարչական երրորդ մրցույթ-փառատոնի գլխավոր հովանավոր: Մրցույթ-փառատոնի շրջանակում Երեւանի գեղագիտության ազգային կենտրոնում կայացել է հայ պոեզիային նվիրված նկարների ցուցահանդեսի բացման արարողությունը:
Մինչեւ նոյեմբերի 3-ը մանկական ստեղծագործության թանգարանի հյուրերը կարող են տեսնել մրցույթ-փառատոնի երկրորդ փուլն անցած 347 աշխատանք: Ընդհանուր առմամբ, այս տարի «Սիրե´ք պոետի գույները» խորագրով համահայկական նկարչական երրորդ մրցույթ-փառատոնի մասնակցության հայտ են ներկայացրել 1460 երեխա եւ պատանի` Հայաստանից, Արցախից եւ Սփյուռքից: Ցուցահանդեսը գործելու է մինչեւ 2012թ. նոյեմբերի 3-ը:
«Գեղագիտական դաստիարակությունը նպաստում է երեխայի կրթված եւ բազմակողմանի զարգացած մարդ լինելուն: Արդեն երրորդ տարին է, ինչ «ԱրմենՏել» ընկերությունն անընդմեջ աջակցում է համահայկական նկարչական մրցույթ-փառատոնին եւ երրորդ տարին է, ինչ մենք ականատես ենք լինում շատ տաղանդավոր երեխաների աշխատանքներին, ինչպես նաեւ մրցույթի մասնակիցների քանակի աճին: Ուրախ ենք, որ աջակցելով մրցույթի անցկացմանը, մենք նպաստում ենք աճող սերնդի զարգացման եւ դաստիարակման գործին, օգնում նրանց շփվել գեղեցիկի հետ, զարգացնել նկարչի հմտությունները եւ ուսումնասիրել հայ բանաստեղծների անմահ ստեղծագործությունները»,- նշել է ԱրմենՏել-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
Փառատոնը կազմակերպվել է ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության կողմից: Մրցույթի նպատակն է բացահայտել Հայաստանի, Արցախի եւ Սփյուռքի տաղանդաշատ երեխաներին, խրախուսել հայ պոեզիայի իմացությունը եւ նպաստել նրանց պատկերավոր մտածողության զարգացմանը:
Նշենք, որ «Սիրե´ք պոետի գույները» մրցույթ-փառատոնի Սփյուռքից հաղթողները հնարավորություն կունենան այցելել Հայաստան: Սփյուռքի, ինչպես նաեւ Հայաստանի եւ Արցախի հաղթողների համար կկազմակերպվի կրթական ծրագիր:

07:11 | 08.10.12 | Новости | 4778
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) стала главным спонсором третьего Всеармянского конкурса-фестиваля детского рисунка. В рамках фестиваля в ереванском Национальном центре эстетки открылась выставка детских рисунков, посвященных армянским поэтам и армянской поэзии.
Гости музея детского творчества Еревана могут увидеть 347 работ, прошедших во второй этап конкурса-фестиваля. В общей сложности в этом году для участия в конкурсе детско-юношеского рисунка «Любите цвета поэта» свои произведения представили 1460 детей и подростков из Армении, Арцаха и Диаспоры. Выставка продолжит свою работу до 3 ноября 2012 года.
«Художественное воспитание формирует из ребенка образованного и многосторонне развитого человека. Компания «АрменТел» третий год подряд оказывает содействие Всеармянскому конкурсу-фестивалю детского рисунка и третий год подряд мы видим работы очень талантливый детей и рост участников конкурса. Мы рады, что, оказывая поддержку фестивалю, мы способствуем развитию подрастающего поколения, помогаем ему приобщиться к прекрасному, развить в себе навыки художника и изучить бессмертные творения армянских поэтов», - отметила руководитель службы по связям с общественностью АрменТел Ануш Беглоян.
Фестиваль организован министерством образования и науки Армении. Его цель — выявить талантливых детей в Армении, Арцахе и диаспоре и повысить их интерес к изобразительному искусству и изучению армянской поэзии и литературы.
Финалисты конкурса детского рисунка «Любите цвета поэта» из диаспоры получат возможность посетить Армению. Для них, а также для их сверстников – победителей конкурса из Армении и Арцаха, будет организована образовательная программа.