07:38 | 04.10.12 | Նորություններ | 4597
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ) աջակցում է սոցիալական գործընկերությանը նվիրված երրորդ ազգային համաժողովի իրականացմանը,որն ընթանում է այսօր Երեւանում եւ կազմակերպվել է Հայաստանի Գործատուների հանրապետական միության կողմից:
Այս տարի համաժողովի օրակարգը նվիրված է սոցիալական երկխոսությանը, տարածքային զարգացման հիմնախնդիրներին, ինչպես նաև գործատուների դերակատարման հարցերին և ներկայացվում է “Սոցիալական երկխոսությունը և տարածքային զարգացման հիմնախնդիրները”, “Միասին դեպի տարածքային զարգացման հիմնախնդիրների կարգավորում” թեմաների շրջանակում: Համաժողովի ընթացքում քննարկվեցին այնպիսի թեմաներ, ինչպիսիք են “Սոցիալական երկխոսության և արդյունաբերության զարգացման վիճակը ՀՀ-ում”, “Սոցիալական երկխոսության և տարածքային զարգացման համաչափությունը, “Սոցիալական համագործակցության դերը փոքր և միջին բիզնեսի զարգացման գործում, իսկ միջազգային կազմակերպությունները կիսվեցին իրենց սեփական փորձով, հայտնել են ընկերությունում:
“Միջազգային փորձն ապացուցում է, որ շարունակական համագործակցության պարագայում սոցիալական գործընկերության ինստիտուտը կարող է ծառայել որպես արդյունավետ գործիք երկիրի տնտեսական և սոցիալական զարգացումն ապահովելու գործընթացում: ԱրմենՏել ընկերությունը, որպես ազգային օպերատոր, ստանձնել է սոցիալական գործընկերոջ դեր ոչ միայն աշխատակիցների, այլ նաև պետության համար` գիտակցելով գործատուի կարևոր դերը տարածքային զարգացման հիմնախնդիրների կարգավորման հարցերում”,- նշել է ընկերության մարդկային ռեսուրսեների կառավարման և կազմակերպական զարգացման տնօրեն Լիանա Խաչատրյանը:
Արդեն երրորդ տարին է, ինչ ԱրմենՏելը հանդիսանում է սոցիալական գործընկերությանը նվիրված ազգային համաժողովի գլխավոր հովանավոր:

07:38 | 04.10.12 | Новости | 4596
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) содействует проведению третьей национальной конференции посвященной социальному партнерству. Мероприятие проходит в Ереване, его организатором выступает Республиканский Союз работодателей Армении.
В этом году в повестку конференции включены вопросы социального диалога, регионального развития, специфики и роли работодателя. Обсуждения пройдут в рамках двух круглых столов: «Социальный диалог и вопросы регионального развития» и «Сотрудничество – как способ совместного разрешения проблем регионального развития». В частности, в рамках конференции участники обсудили следующие темы: «Социальный диалог и ситуация с развитием промышленности в Армении», «Социальный диалог и равномерное региональное развитие», «Роль социального партнерства в развитии малого и среднего бизнеса». Представители международных компаний поделились собственным опытом, сообщили в компании.
«Международный опыт показывает, что в условиях последовательного сотрудничества, институт социального партнерства может стать эффективным инструментом для обеспечения экономического и социального развития в стране. Являясь национальным оператором и осознавая всю важность роли работодателя в вопросе разрешения проблем регионального развития, компания АрменТел приняла на себя роль социального партнера применительно не только к своим сотрудникам, но и по отношению к государству», - отметила директор по организационному развитию и работе с персоналом АрменТел Лиана Хачатрян.
АрменТел третий год подряд выступает главным спонсором национальной конференции по социальному партнерству.