07:38 | 04.10.12 | Նորություններ | 4597
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ) աջակցում է սոցիալական գործընկերությանը նվիրված երրորդ ազգային համաժողովի իրականացմանը,որն ընթանում է այսօր Երեւանում եւ կազմակերպվել է Հայաստանի Գործատուների հանրապետական միության կողմից:
Այս տարի համաժողովի օրակարգը նվիրված է սոցիալական երկխոսությանը, տարածքային զարգացման հիմնախնդիրներին, ինչպես նաև գործատուների դերակատարման հարցերին և ներկայացվում է “Սոցիալական երկխոսությունը և տարածքային զարգացման հիմնախնդիրները”, “Միասին դեպի տարածքային զարգացման հիմնախնդիրների կարգավորում” թեմաների շրջանակում: Համաժողովի ընթացքում քննարկվեցին այնպիսի թեմաներ, ինչպիսիք են “Սոցիալական երկխոսության և արդյունաբերության զարգացման վիճակը ՀՀ-ում”, “Սոցիալական երկխոսության և տարածքային զարգացման համաչափությունը, “Սոցիալական համագործակցության դերը փոքր և միջին բիզնեսի զարգացման գործում, իսկ միջազգային կազմակերպությունները կիսվեցին իրենց սեփական փորձով, հայտնել են ընկերությունում:
“Միջազգային փորձն ապացուցում է, որ շարունակական համագործակցության պարագայում սոցիալական գործընկերության ինստիտուտը կարող է ծառայել որպես արդյունավետ գործիք երկիրի տնտեսական և սոցիալական զարգացումն ապահովելու գործընթացում: ԱրմենՏել ընկերությունը, որպես ազգային օպերատոր, ստանձնել է սոցիալական գործընկերոջ դեր ոչ միայն աշխատակիցների, այլ նաև պետության համար` գիտակցելով գործատուի կարևոր դերը տարածքային զարգացման հիմնախնդիրների կարգավորման հարցերում”,- նշել է ընկերության մարդկային ռեսուրսեների կառավարման և կազմակերպական զարգացման տնօրեն Լիանա Խաչատրյանը:
Արդեն երրորդ տարին է, ինչ ԱրմենՏելը հանդիսանում է սոցիալական գործընկերությանը նվիրված ազգային համաժողովի գլխավոր հովանավոր:

07:38 | 04.10.12 | News | 4622
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) supports holding of the Third National Conference on Social Partnership. The event is due to be held in Yerevan and is organized by the Republican Union of Employers of Armenia.
This year, the agenda of the conference includes issues of social dialogue, regional development, specifics and role of an employer. The discussions will be held within two round tables: \"Social Dialogue and Issues of Regional Development\" and \"Cooperation as Method of Joint Solution to Issues of Regional Development\". In particular, the participants discussed the following topics within the conference: \"Social Dialogue and Situation of Industry Development in Armenia\", \"Social Dialogue and Balanced Regional Development\", \"Role of Social Partnership in Development of Small and Medium Enterprise\". The representatives of international companies shared with their own experience, the company reported.
\"The international experience shows that in case of consistent cooperation, the institute of social partnership may become an effective tool for ensuring economic and social development in the country. As a national operator and realizing the whole importance of the role of an employer in problem-solving process of regional development, ArmenTel undertook the role of a social partner not only to its employees but also to the state\", noted Director of Organizational Development and Human Resources Department of ArmenTel Liana Khachatryan.
ArmenTel has been the general sponsor of the National Conference on Social Partnership for already third year.