16:12 | 31.08.12 | Նորություններ | 4956
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) և Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը հայտարարել են «Պահպանենք շրջակա միջավայրը» ակցիայի իրականացման մասին:
Հյուսիսային պողոտայում` Beeline վաճառքի և սպասարկման գրասենյակի մոտ, անցորդները ստանում էին կտորե տոպրակներ, որոնց օգտագործումը հնարավորություն է տալիս նվազեցնել շրջակա միջավայրին մեծ վնաս հասցնող պոլիէթիլենային տոպրակների կիրառումը: Կտորե տոպրակները կարվել են ԱրմենՏելի և Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի համագործակցության շրջանակում, հայտնել են ընկերությունում:
«Իրականացնելով այս ակցիան` մենք ևս մեկ անգամ հիշեցնում ենք մարդկանց, որ բնության հանդեպ հոգատար և պատասխանատու վերաբերմունքը սկսվում է էկոլոգիապես մաքուր և բազմակի կիրառման ապրանքների օգտագործումից» - նշել է ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի համար այս ծրագիրը կարևոր է երկու տեսանկյունից. նախ և առաջ այն հնարավորություն է տվել ժամանակավոր աշխատանքով ապահովել Քարակերտ համայնքի վեց կանանց: Բացի այդ, Հիմնադրամը հանդիսանում է մի շարք միջազգային կազմակերպությունների կողմից նախաձեռնած հակապլաստիկային շարժման անդամ և իր բոլոր ծրագրերում և աշխատանքներում կարևորում է բնապահպանական իրազեկվածությունը», - նշել է հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Սերոբ Խաչատրյանը:

16:12 | 31.08.12 | Новости | 5239
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) и Фонд Дети Армении объявили о проведении экологической акции «Защитим окружающую среду».
В течение дня рядом с офисом Beeline на Северном проспекте Еревана прохожим раздавались матерчатые сумки, использование которых позволяет сократить применение полиэтиленовых пакетов, наносящих большой вред природе. Производство тысячи матерчатых сумок было налажено в рамках сотрудничества АрменТел и Фонда дети Армении, сообщили в пресс-службе компании.
«Данной акцией мы хотим напомнить людям о том, что бережное отношение к природе начинается с безопасных экологически чистых товаров многоразового использования. Наш проект с Фондом Дети Армении будет продолжен, и мы приглашаем к сотрудничеству всех желающих», – сказала руководитель службы по связям с общественностью АрменТел Ануш Беглоян.
«Для Фонда  «Дети Армении» эта программа важна с двух точек зрения: во-первых она позволила обеспечить временной работой шесть женщим в сельской общине Каракерт. Кроме того, Фонд является участником движения против пластика, инициированного рядом международных организаций, и во всех своих программах придает важность информированию о вопросах экологии», - отметил исполнительный директор фонда Сероб Хачатрян.