11:00 | 03.08.12 | Նորություններ | 4557
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարել է «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի հետ համագործակցության մեկնարկի մասին:
Համագործակցությունն ուղղված է լինելու երեխաների կրթական ծրագրերի արդյունավետության և համակարգչային գրագիտության բարձրացմանը, հայտնել են ընկերությունում:
«ԱրմենՏել» ընկերության սոցիալական ռազմավարության ծրագրերում առանցքային տեղ են զբաղեցնում երեխաներին և երիտասարդներին ուղղված ծրագրերը: Այսօր համակարգչային տեխնոլոգիաների և ինտերնետ ռեսուրսների կիրառումը կրթական զարգացմանն ուղղված բազմաթիվ նոր հնարավորություններ է տալիս, և մեր ընկերությունն ուրախ է «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի սաներին ընձեռել ուսուցման այդ նոր հնարավորությունները», - նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Նագաշյան մանուկ ների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնը հիմնադրվել է 2012 թ-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի բարձր հովանու ներքո: Կենտրոնում ստեղծվել է համակարգչային լսարան, որը գործում է կենտրոնի սաների hամար, իսկ լեզվի կենտրոնը կգործի համայնքի կարիքավոր ընտանիքների երեխաների համար: Ուսումնական ծրագրում հիմնականում ընդգրկված են անգլերեն, ռուսերեն և ֆրանսերեն լեզուների խորացված ուսուցում, ինչպես նաև ծրագրավորման դասընթացներ` 13-15 տարեկան աղջիկների համար: Այստեղ մասնագետները կօգնեն երեխաներին կողմնորոշվել իրենց մասնագիտության ընտրության հարցում:

11:00 | 03.08.12 | News | 4527
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel ( Beeline trademark) announced the start of its cooperation with Children\'s Support Center after Naghashyan.
The cooperation program is aimed at popularization of computer literacy among children and enhancement of educational level, the company reported.
\" Educational programs for children and youth take a central position in the areas of \"ArmenTel\'s\" social activities. Use of computer technologies and internet resources opens a large scope of new opportunities for education and ArmenTel is glad to open new ways to education for the pupils of the Children\'s Support Center after Naghashyan by means of modern technologies and internet\", noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
The Children\'s Support Center after Naghashyan was set up under the patronage of the Mother See of Holy Echmiadzin in 2012. There is a computer auditorium for all the pupils and a foreign language center. The main curriculum of the center comprises in-depth study of English, Russian and French, computer literacy and programming courses. The experienced teachers of the center help students choose their future profession.