11:00 | 03.08.12 | Նորություններ | 4557
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարել է «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի հետ համագործակցության մեկնարկի մասին:
Համագործակցությունն ուղղված է լինելու երեխաների կրթական ծրագրերի արդյունավետության և համակարգչային գրագիտության բարձրացմանը, հայտնել են ընկերությունում:
«ԱրմենՏել» ընկերության սոցիալական ռազմավարության ծրագրերում առանցքային տեղ են զբաղեցնում երեխաներին և երիտասարդներին ուղղված ծրագրերը: Այսօր համակարգչային տեխնոլոգիաների և ինտերնետ ռեսուրսների կիրառումը կրթական զարգացմանն ուղղված բազմաթիվ նոր հնարավորություններ է տալիս, և մեր ընկերությունն ուրախ է «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի սաներին ընձեռել ուսուցման այդ նոր հնարավորությունները», - նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Նագաշյան մանուկ ների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնը հիմնադրվել է 2012 թ-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի բարձր հովանու ներքո: Կենտրոնում ստեղծվել է համակարգչային լսարան, որը գործում է կենտրոնի սաների hամար, իսկ լեզվի կենտրոնը կգործի համայնքի կարիքավոր ընտանիքների երեխաների համար: Ուսումնական ծրագրում հիմնականում ընդգրկված են անգլերեն, ռուսերեն և ֆրանսերեն լեզուների խորացված ուսուցում, ինչպես նաև ծրագրավորման դասընթացներ` 13-15 տարեկան աղջիկների համար: Այստեղ մասնագետները կօգնեն երեխաներին կողմնորոշվել իրենց մասնագիտության ընտրության հարցում:

11:00 | 03.08.12 | Новости | 2924
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) объявил о старте сотрудничества с центром поддержки детей имени Нагашяна.
Программа сотрудничества направлена на популяризацию компьютерной грамотности среди детей и повышению их образовательного уровня, сообщили в компании.
«Среди направлений социальной деятельности компании «АрменТел» центральное место занимают образовательные программы для детей и молодежи. Использование  компьютерных технологий и интернет ресурсов открывает массу новых возможностей для обучения, и компания АрменТел рада открыть для воспитанников детского центра имени Нагашяна новые пути для образования с использованием современных технологий и интернета», - отметил гендиректор компании Игорь Климко.
Центр поддержки детей имени Нагашяна был основан в 2012 году под покровительством Первопрестольного Святого Эчмиадзина. В центре создана компьютерная аудитория, которая доступна всем воспитанникам, а также центр обучения иностранным языкам. В основную учебную программу центра входит углубленное изучение английского, русского и французского языков, курсы компьютерной грамотности и программирования. Опытные преподаватели центра помогают воспитанникам в выборе будущей профессии.