14:04 | 10.02.12 | Նորություններ | 4593
Երեւան: Մեդիամաքս: Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան եւ ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում են էքստրեմալ մարզաձեւերի մրցումների ձմեռային փուլի մեկնարկի մասին:
Առաջին մրցումն` արտաճանապարհային մեքենաների ձմեռային ռալլին, կանցկացվի փետրվարի 12-ին Լոռու մարզի Գուգարք համայնքի «Կապույտներ» հանգստի գոտու տարածքում:
Jeep-Trial դասի մրցումներին կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները, ինչպես պրոֆեսիոնալներ, այնպես էլ արտաճանապարհային մեքենաների էքստրեմալ վարման սիրահարներ:
«Անցկացնելով մրցույթը Լոռու մարզում, մենք ակնկալում ենք վարորդների ակտիվ մասնակցություն` մայրաքաղաքից եւ մարզերից: Էքստրեմալ վարման պրոֆեսիոնալները կմասնակցեն մրցույթից դուրս: Սկսնակ վարորդները կկարողանան ոչ միայն փորձել իրենց ուժերն, այլեւ հաղթել Jeep-Trial դասի մրցումներում», - նշել է Հայաստանի Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանը:
«Էքստրեմալ սպորտը մեծ տարածում է գտնում ամբողջ աշխարհում եւ դրա սիրահարների ճնշող մեծամասնությունը երիտասարդներ են: Հուսով եմ, որ սկսնակները կհամալրեն մարզիկների համերաշխ ընտանիքը, քանի որ մեկ անգամ փորձելով քո ուժերը պայքարում, դու մնում ես հավատարիմ էքստրեմալ սպորտին: Բոլոր մասնակիցներին` եւ երիտասարդ, եւ փորձառու վարորդներին մաղթում եմ խոչընդոտները հաղթահարելու վառ տպավորություններ, վարպետության եւ արագության նոր ռեկորդներ», - նշել է«ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ռալլիին կմասնակցեն Երեւանի եւ Հայաստանի մարզերի շուրջ 35 վարորդ, ինչպես նաեւ Վրաստանի էքստրեմալ սպորտի Geoxtreme ֆեդերացիայի ներկայացուցիչներ:

Yerevan /Mediamax/. “Adrenalin” Association of Extreme Sports of Armenia and ArmenTel (Beeline trademark) announced the opening of the winter round of extreme sports competitions.
Off-road rally will be the first tournament and it will be held in the area of “Kapuytner” recreation zone of the Gughark community of Lori mars on December 12. All the interested persons– both professionals and amateurs of off-road rally- may take part in the Jeep-Trial class tournament.
“Holding a tournament in the marz of Lori, we hope that both drivers from the capital and regions will take an active part in it. The professionals of extreme driving will take part hors concours. Beginners will be able not only to try but also win our Jeep-Trial class contest”, noted the President of the Armenian Association of Extreme Sports Artashes Stepanyan.
“Nowadays, extreme sports increase in popularity at high rates across the globe and the youth makes the overwhelming majority of fans of this sport. I hope the beginners will join our friendly family of sportsmen as even if you once tried yourself in this sport you will remain faithful to it for good. I wish all the participants – both young drivers and professional drivers – to have bright impressions from the obstacles they overcome and new records in speed and mastership of driving a car”, noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
Representatives of the Georgian Geoextreme Extreme Sports Federation as well as bout 35 drivers from the capital and regions of Armenia will participate in the rally. The contest will be held on the speed and skills of overcoming the snowy motorway.