14:04 | 10.02.12 | Նորություններ | 4593
Երեւան: Մեդիամաքս: Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան եւ ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում են էքստրեմալ մարզաձեւերի մրցումների ձմեռային փուլի մեկնարկի մասին:
Առաջին մրցումն` արտաճանապարհային մեքենաների ձմեռային ռալլին, կանցկացվի փետրվարի 12-ին Լոռու մարզի Գուգարք համայնքի «Կապույտներ» հանգստի գոտու տարածքում:
Jeep-Trial դասի մրցումներին կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները, ինչպես պրոֆեսիոնալներ, այնպես էլ արտաճանապարհային մեքենաների էքստրեմալ վարման սիրահարներ:
«Անցկացնելով մրցույթը Լոռու մարզում, մենք ակնկալում ենք վարորդների ակտիվ մասնակցություն` մայրաքաղաքից եւ մարզերից: Էքստրեմալ վարման պրոֆեսիոնալները կմասնակցեն մրցույթից դուրս: Սկսնակ վարորդները կկարողանան ոչ միայն փորձել իրենց ուժերն, այլեւ հաղթել Jeep-Trial դասի մրցումներում», - նշել է Հայաստանի Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանը:
«Էքստրեմալ սպորտը մեծ տարածում է գտնում ամբողջ աշխարհում եւ դրա սիրահարների ճնշող մեծամասնությունը երիտասարդներ են: Հուսով եմ, որ սկսնակները կհամալրեն մարզիկների համերաշխ ընտանիքը, քանի որ մեկ անգամ փորձելով քո ուժերը պայքարում, դու մնում ես հավատարիմ էքստրեմալ սպորտին: Բոլոր մասնակիցներին` եւ երիտասարդ, եւ փորձառու վարորդներին մաղթում եմ խոչընդոտները հաղթահարելու վառ տպավորություններ, վարպետության եւ արագության նոր ռեկորդներ», - նշել է«ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ռալլիին կմասնակցեն Երեւանի եւ Հայաստանի մարզերի շուրջ 35 վարորդ, ինչպես նաեւ Վրաստանի էքստրեմալ սպորտի Geoxtreme ֆեդերացիայի ներկայացուցիչներ:

14:04 | 10.02.12 | Новости | 4881
Ереван /Медиамакс/.Ассоциация экстремального спорта Армении «Адреналин» и АрменТел (торговая марка Beeline) объявляют об открытии зимнего этапа соревнований по экстремальным видам спорта.
Первым турниром спортивных дисциплин станет проведение зимнего ралли внедорожников, которое состоится 12 декабря на территории зоны отдыха «Капуйтнер» сельской общины Гугарк в Лорийском марзе. Участие в соревновании класса Jeep-Trial могут принять все желающие, как профессионалы, так и любители экстремального вождения внедорожников.
«Проводя соревнование в Лорийском марзе, мы надеемся на активное участие как водителей из столицы, так и из регионов нашей страны. Профессионалы экстремального вождения примут участие в ралли вне конкурса. Водители-новички смогут не только попробовать свои силы, но и стать победителями нашего соревнования в классе Jeep-Trial», - отметил президент ассоциации экстремального спорта Армении Арташес Степанян.
«Сегодня экстремальный спорт быстрыми темпами набирает популярность по всему миру и подавляющее большинство поклонников этого спорта – молодежь. Я надеюсь, что новички пополнят дружную семью спортсменов, потому что попробовав себя в борьбе даже раз – ты навсегда остаешься верен экстремальному спорту. Я желаю всем участникам, и юным пилотам, и водителям-профессионалам ярких впечатлений от преодоленных препятствий, новых рекордов в скорости и мастерстве управления автомобилем», - отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.
В ралли примут участие представители грузинской федерации экстремального спорта Geoxtreme, а также около 35 водителей из столицы и регионов Армении. Соревнование пройдет на скорость и мастерство преодоления заснеженной трассы.