17:38 | 14.10.11 | Նորություններ | 4360
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ը այսօր Երեւանում մեկնարկած Տելեբժշկությանն ու Էլեկտրոնային առողջապահությանը նվիրված առաջին հայկական միջազգային “ԱՐՄՏԵԼԵՄԵԴ. Ճանապարհ դեպի ապագան” կոնգրեսի գլխավոր հովանավորն է:
«Մեր Խմբի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հիմնական ուղղություններից է ծառայեցնել մեր տեխնոլոգիաները հանրային օգուտին, ներառյալ` առողջապահական ծրագրերին: Այս համաժողովին մենք մասնակցում ենք ոչ միայն ֆինանսական աջակցությամբ, այլ նաեւ մեր միջազգային փորձով: Մենք հրավիրել ենք Ֆրանս Տելեկոմի` e-առողջության լավագույն մասնագետներից մեկին` Պատրիս Քրիստոֆինիին, որն այսօր եւ վաղը զեկույցով է հանդես գալու եւ փորձելու է փոխանցել բազմաթիվ երկրներում ձեռք բերված մեր փորձը», ասել է Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Կոնգրեսը կտեւի երկու օր, որի ընթացքում տեղի կունենան պլենար եւ գիտական նիստեր, փորձագիտական քննարկումներ եւ կլոր սեղաններ, կկարդացվեն հիմնարար դասախոսություններ տելեառողջապահության եւ հարակից ոլորտների համաշխարհային ճանաչում առնվազն տասնհինգ փորձագետների կողմից:

17:38 | 14.10.11 | News | 4392
Yerevan/Mediamax/. Orange Armenia is the general sponsor of First Armenian International Congress on Telemedicine and e-Health “ARMTELEMED Road to the Future” that started in Yerevan today.
“It’is at the core of our Group’s CSR strategy: make use of our technologies to serve public interest and utility, including healthcare. We are participating to this congress not only with financial support, but also with our international experience. We have invited Patrice Cristofini, one of the best specialists of e-health, who will have presentations today and tomorrow and will try to pass our Group’s experience acquired in many countries”, - said Bruno Duthoit, Orange Armenia CEO, said.
The congress will feature two days of plenary and scientific sessions, panel discussions and round tables, with keynote presentations by world-famous experts in telehealth and related technologies, as well as an educational track (one-day seminar of the International School of Telemedicine and eHealth), and an exposition of local and international companies.