09:49 | 06.09.11 | Նորություններ | 1862
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հաքերների անհայտ մի խումբ կոտրել է The Daily Telegraph թերթի, National Geographic հեռուստաալիքի, համակարգիչներ արտադրող Acer ընկերության, Vodafone բջջային օպերատորի, UPS փոխադրումների ծառայության եւ հայտնի այլ ընկերությունների կայքերը, հայտնում է Bfm.ru-ն` վկայակոչելով հակավիրուսային ծրագրեր արտադրող Sophos ընկերությունը:
Քանի որ կոտրված կայքերում տեղադրված են եղել արտահայտություններ թուրքերեն լեզվով, Sophos-ը ենթադրում է, որ հաքերները Թուրքիայից են: Ներկայումս բոլոր կայքերը նորմալ աշխատում են:
Հայտնի ԶԼՄ-ների եւ ընկերությունների կայքերը գործել են բնականոն ռեժիմով, սակայն հաքերները վեբ-հասցեն փոխել էին այնպես, որ ցանկալի էջի փոխարեն օգտվողը հայտնվում էր չարամիտների կայքում:

09:49 | 06.09.11 | Новости | 2481
Ереван/Медиамакс/. Неизвестная группа хакеров взломала сайты газеты The Daily Telegraph, телеканала National Geographic, компьютерного производителя Acer, сотового оператора Vodafone, службы транспортировки UPS, а также других известных компаний, сообщает Bfm.ru cо ссылкой на производителя антивирусных программ Sophos.
Так как на взломанных сайтах были размещены фразы на турецком языке, Sophos предполагает, что хакеры были именно из Турции. На данный момент все сайты работают нормально.
Сами сайты известных СМИ и компаний функционировали нормально, однако их веб-адрес был изменен хакерами таким образом, что вместо желаемой страницы пользователь перенаправлялся на сайт злоумышленников.