Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերության (ապրանքանիշը` Beeline) աջակցությամբ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում մեկնարկում է “Ստեղծագործականություն եւ երեւակայություն” նոր մանկական ծրագիր:
“Ստեղծագործականություն եւ երեւակայություն” ծրագրի շրջանակում 6-ից 12 տարեկան երեխաները կծանոթանան ճանաչված չեխ ապակեգործ Իվանա Շրամկովայի աշխատանքներին: Երեխաներին կցուցադրվի արվեստագետի կողմից պատրաստված մուլտֆիլմ, որում ներկայացվում է արվեստի գործի ստեղծման գործընթացը` մտահաղացման ի հայտ գալուց մինչեւ իրականացումը: Այնուհետեւ, երեխաներին հնարավորություն կընձեռվի հատուկ խաղ-դասերի ժամանակ ստեղծել իրենց սեփական աշխատանքները:
“ԱրմենՏել” ընկերության հետ համագործակցության շրջանակներում մենք շարունակում ենք կրթական եւ ստեղծագործական ծրագրերի շարքը Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում: Մեր փորձը ցույց տվեց, որ հայ երեխաները հաճույքով են շփվում արվեստի գործերի հետ, ոգեշնչված  ստեղծագործում եւ  ուրախությամբ գալիս մեր կենտրոն”, - նշեց  Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի գործադիր տնօրենի ժ/պ Վահագն  Մարաբյանը:
“Այս նախագիծը բացառիկ է, քանի այն որ թույլ է տալիս երեխաներին, ոչ միայն դիտորդի կարգավիճակում շփվել արվեստի գործերի հետ, այլ նաեւ ստեղծել իրենց սեփականը: Հենց այս ինտերակտիվ եւ անհատական մասնակցության ձեւը, կարծում եմ, ամենաշատը կհետաքրքրի պատանի նկարիչներին: Ընկերությունը հնարավորություն է տալիս երիտասարդներին հարստացնել իրենց ստեղծագործական փորձը, որը կուղեկցի նրանց ամբողջ կյանքի ընթացքում”, - ասաց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
“Ստեղծագործականություն եւ երեւակայություն” ծրագրին մասնակցությունն անվճար է:
Ծրագրին կարող են մասնակցել երեխաները եւ նրանց ընտանիքների անդամները: Դասերը տեղի կունենան երեքշաբթի եւ շաբաթ օրերին, սկսած 2011թ-ի մայիսի 14-ից: Ծրագրին մասնակցելու համար կարելի է դիմել Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոն` 010541932  եւ  010541934 հեռախոսահամարներով:
“ԱրմենՏել” ընկերությունը հանդիսանում է մանուկների եւ պատանիների համար Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի կողմից կազմակերպվող ստեղծագործական ծրագրերի կորպորատիվ գործընկեր եւ հովանավոր: “ԱրմենՏել” ընկերության եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի միջեւ երկարատեւ համագործակցության շրջանակում Կենտրոնում պարբերաբար անցկացվում են ստեղծագործական սեմինարներ, մանկական եւ պատանեական ծրագրեր, դասական երաժշտության համեգներ եւ այլ ստեղծագործական սեմինարներ` ուղված երեխաների եւ պատանիների գեղագիտական դաստիրակմանը:

16:07 | 13.05.11 | Новости | 4482
Ереван/Медиамакс/. В Центре искусств Гафесчян при поддержке ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) стартует детская программы «Творчество и воображение».
В рамках программы «Творчество и воображение» дети в возрасте от 6 до 12 лет ознакомятся с работами известного чешского скульптора Иваны Шрамковой. Им будет показан мультфильм, подготовленный художницей и рассказывающий о процессе создания произведения искусства от зарождения идеи до ее воплощения в жизнь. Затем дети, во время специальных уроков, в процессе игры получат возможность создавать свои собственные работы.
«В партнерстве с «АрменТел» мы продолжаем цикл образовательных и творческих программ для детей в Центре искусств Гафесчян. Наш опыт показал, что дети Армении с удовольствием соприкасаются с искусством, с радостью творят и с радостью приходят в наш центр», - отметил и.о. исполнительного директора Центра искусств Гафесчян Ваагн Марабян.
«Я считаю этот проект уникальным, так как он позволяет детям, нашему будущему,  не просто в качестве зрителей приобщиться к искусству, но и самим создать нечто новое. Именно эта интерактивная, личная форма участия, думаю, будет больше всего интересна юным художникам. Компания дарит молодому поколению возможность обогатить свой творческий опыт, который они пронесут через всю последующую жизнь», - отметил гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Участие в программе «Творчество и воображение» бесплатное. В  ней могут принять участие как  сами дети, так и члены их семей. Занятия будут проводиться по вторникам и субботам, начиная с 14 мая 2011 года. По вопросам участия в программе можно обратиться в Центр искусств Гафесчян по телефонам 010541932 и 010541934.
«АрменТел» является корпоративным партнером и спонсором творческих программ для детей и молодежи, организуемых Центром искусств Гафесчян.  В рамках долгосрочного сотрудничества между ЗАО «АрменТел» и Центром искусств Гафесчян в Центре регулярно проводятся творческие семинары, детские и юношеские программы, концерты классической музыки и другие образовательные проекты, направленные на эстетическое воспитание детей и юношества.