14:33 | 07.04.11 | Նորություններ | 4182
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) եւ “Philatelpia” ՀԿ-ն շարունակում են համագործակցությունը, որի նպատակն է աջակցել հատուկ կարիքներով երեխաների խնդիրների լուծմանը :
“ԱրմենՏել” ընկերության աջակցության շնորհիվ առաջին տարում “Philatelpia” հասարակական կազմակերպությունն իրականացրել է ծրագրեր, որոնք ուղղված են եղել հատուկ կարիքներով երեխաների խնդիրների վերաբերյալ բնակչության իրազեկության բարձրացմանը, ինչպես նաեւ ցուցաբերել է սոցիալական եւ հոգեբանական օժանդակություն կենտրոն հաճախող երեխաների ծնողներին, իրականացրել մի շարք գործնական ծրագրերի աջակցություն:
“Որպես կապի միասնական օպերատոր “ԱրմենՏել” ընկերությունը շարունակում է իրականացնել սոցիալական ոլորտում բարձ տեխնոլոգիաների կիրառմանն ուղղված ծրագրեր` առանձնահատուկ նշանակություն տալով հասարակությունում հատուկ կարիքներով երեխաների ինտեգրմանը”,- նշեց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

Ереван/Медиамакс/. ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) и неправительственная организациея Philatelpia продолжают сотрудничество с целью решения проблем детей с особыми потребностями.
Благодаря помощи компании «АрменТел» в первый год сотрудничества ОО «Philatelpia» осуществила проекты повышения осведомленности населения о проблемах детей с особыми потребностями, оказала родителям социальную и психологическую помощь, реализовала ряд практических программ содействия.
«Как единый оператор связи компания «АрменТел» продолжает реализацию программ направленных на применение высоких технологий  в социальной сфере и придает особое значение  проектам интеграции детей с особыми потребностями в общество», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.