13:19 | 05.11.10 | Նորություններ | 5374
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia բջջային օպերատորը այսօր նշում է հայաստանյան շուկայում իր ներկայության առաջին տարեդարձը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում ընկերության ղեկավար Բրունո Դյութուան ամփոփել է անցած տարվա աշխատանքի արդյունքները:
Նրա խոսքերով, հայաստանյան շուկայում մեկամյա գործունեությունից հետո ձայնային կապի բաժանորդների թիվը կազմում է 300 հազար, իսկ ինտերնետի բաժանորդներինը` 45 հազար: 3G+ լայնաշերտ ցանցն ընդգրկում է երկրի բնակչության 93%-ը եւ հանդիսանում է ամենաընդարձակը Հայաստանում, ասել է Բրունո Դյութուան:
«Մեկ տարվա ընթացքում Orange Armenia-ն առաջարկել է ծառայությունների լայն տեսականի ինչպես բաժանորդների, այնպես էլ բիզնեսի համար: Ընկերությունը հեղինակել է երկրում բազմաթիվ նորարարություններ, մասնավորապես, արագության 14,4 Մբիտ/վ աննախադեպ թողունակություն, HD ձայնի բարձր հստակություն: Մենք հեղափոխություն ենք կատարել նաեւ սմարթֆոնների շուկայում` ներդնելով նոր iPhone եւ BlackBerry»,- նշել է ընկերության ղեկավարը:
Վաճառքի եւ բաժանորդների սպասարկման գրասենյակների թիվը կազմում է 57 հանրապետության ամբողջ տարածքում, իսկ մինչեւ 2010թ. ավարտը դրանց թիվն ընկերությունը նախատեսում է հասցնել 80-ի:
Բրունո Դյութուան տեղեկացրել է, որ հաջորդ տարի ընկերությունը հավատարիմ կմնա նորարար լինելու իր ռազմավարությանը եւ հաճախորդներին կառաջարկի նաեւ 4G նոր սերնդի ցանց:
Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրենն ասել է, որ 2011թ. ընկերությունը հավատարիմ է մնալու «հոգատար քաղաքականությանը».

13:19 | 05.11.10 | Новости | 3749
Ереван/Медиамакс/. Сотовый оператор Orange Armenia отмечает сегодня первую годовщину присутствия на армянском рынке.
Как сообщает Медиамакс, сегодня на пресс-конференции в Ереване генеральный  директор компании Бруно Дютуа подвел итоги работы за прошедший год.
По его словам, после годовой деятельности на армянском рынке число абонентов голосовой связи составляет 300 тысяч, а интернет-абонентов - 45 тысяч. Широкополосная сеть 3G+ покрывает 93% населения страны и является самой обширной в Армении, сказал Бруно Дютуа.
“За один год компания Orange Armenia предложила широкий выбор услуг как для абонентов, так и для бизнеса. Компания стала автором многих инноваций в стране, в частности, беспрецедентной пропускной скорости в 14.4 мегабит/сек, HD звук высокой четкости. Мы произвели революцию также на рынке смартфонов, внедрив на рынок новые iPhone и BlackBerry”,- отметил глава компании.
Количество офисов продаж и обслуживания абонентов составляет 57 по всей республике, а до конца 2010 года компания планирует довести их число до 80.
Бруно Дютуа сообщил, что следующем году компания останется верной своей стратегии - быть инновационной - и продолжит предлагать своим клиентам в том числе сеть нового поколения 4G.
Генеральный директор Orange Armenia сказал, что в 2011 году компания будет придерживаться “заботливой политики”: