11:26 | 12.10.10 | Նորություններ | 4742
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) Ericsson-ի հետ պայմանագիր է կնքել իր ենթակառուցվածքի ընդլայնման մասին` լայնաշերտ հասանելիության ծառայությունների մատուցման նպատակով:
Համաձայնագրի պայմաններով Ericsson-ը հանդես կգա նաեւ լայնաշերտ հասանելիության հիման վրա համակցված ծառայությունների ներդրման համար լուծման մատակարար, այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են «Արմենտել»-ի մամուլի ծառայությունում:
«ԱրմենՏել»-ը արդեն ապահովել է գերարագ ինտերնետ ավելի քան 50 000 բնակարանում, եւ ցանցի ընդլայնումն ընկերությանը թույլ կտա պահպանել աճի դինամիկ տեմպերը եւ առաջարկել ինտերնետ-հասանելիության ծառայություններ ավելի մեծ թվով բաժանորդների: Ընկերությունը լայնաշերտ հասանելիության ցանցերի ներդրումը դիտարկում է որպես մալուխային կապի ծառայությունների շուկայում զարգացման առանցքային առաջնահերթությունների մեկը:
«Ericsson-ի DSLAM լուծման (MSAN EDA 2530) հիման վրա ցանցային ենթակառուցվածքի ընդլայնման շնորհիվ ՀՀ բնակիչները կարող են լիարժեքորեն զգալ գերարագ հասանելիության առավելությունները եւ ցանցում օգտվել տեղեկատվական, ժամանցային կամ կրթական ծառայությունների լայն տեսականուց: Տվյալների բեռնման արագությունը կարող է հասնել 20-30 Մբիտ/վ-ի, ինչը թույլ կտա արագ եւ հարմարավետ մտնել համացանց: Ericsson-ի` ցանցում առկա IMS լուծման շնորհիվ ընկերությունը կարող է բաժանորդներին առաջարկել համակցված ծառայություններ` գրավիչ սակագնային փաթեթներում միավորելով թե ֆիքսված, թե բջջային կապի ծառայությունները»,- ասել են «ԱրմենՏել»-ում:
«Մեր ընկերությունը, երկար տարիներ հանդես գալով որպես կապի ժամանակակից ծառայությունների ուղեկից բնակչության եւ բիզնեսի համար, հաջողությամբ պահպանում է խոշորագույն դերակատարի իր դիրքերը հեռահաղորդակցությունների շուկայում: Ինտերնետի լայնաշերտ հասանելիությունը եւ կապի համակցված ծառայությունները վերջին տարիներին դարձել են ժամանակակից հասարակության կյանքի անբաժանելի մասնիկը, եւ մենք ուրախ ենք նշել, որ Beeline-ը, գործակցելով Ericsson-ի հետ, դարձել է ՀՀ հեռահաղորդակցային արդյունաբերության զարգացման խորհրդանիշը»,- ասել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

“ArmenTel” General Director Igor Klimko
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) concluded a contract with Ericsson on broadening its infrastructure for rendering broadband access services.
According to the terms of the agreement, Ericsson will also supply solutions for implementation of convergent services on the basis of broadband access, Mediamax was informed in the press service of “ArmenTel” today.
“ArmenTel” has already provided fast internet access to over 50 thousand families and expansion of the network will allow the company maintaining dynamic speeds of growth and offering services of internet access to a greater number of subscribers. The company considers introduction of broadband access networks among key priorities of development in the market of wired connection services.
“Due to expansion of the network infrastructure on the basis of DSLAM solution from Ericsson (MSAN EDA 2530), the residents of Armenia will be able to fully enjoy the advantages of high speed internet access and use a wide range of other informational, entertainment and educational services in the network. The speed of data loading may reach 20-30Mb/sec, which will allow entering the global network fast and comfortably. Basing on the IMS solution from Ericsson, existing in the network, the company may offer subscribers convergent services, combining attractive tariff packages for services of both landline and mobile connection”, “ArmenTel” informed.
“Our company, being a provider of modern connection services for the population and business for many years already, successfully maintains the positions of the largest player in the market of telecommunications. Broadband internet access and convergent services have become the inseparable part of the modern society’s life over the past years, and we are glad to note that Beeline, in cooperation with Ericsson, became a symbol of development of telecommunication industry in Armenia”, “ArmenTel” General Director Igor Klimko stated.