11:26 | 12.10.10 | Նորություններ | 4742
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) Ericsson-ի հետ պայմանագիր է կնքել իր ենթակառուցվածքի ընդլայնման մասին` լայնաշերտ հասանելիության ծառայությունների մատուցման նպատակով:
Համաձայնագրի պայմաններով Ericsson-ը հանդես կգա նաեւ լայնաշերտ հասանելիության հիման վրա համակցված ծառայությունների ներդրման համար լուծման մատակարար, այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են «Արմենտել»-ի մամուլի ծառայությունում:
«ԱրմենՏել»-ը արդեն ապահովել է գերարագ ինտերնետ ավելի քան 50 000 բնակարանում, եւ ցանցի ընդլայնումն ընկերությանը թույլ կտա պահպանել աճի դինամիկ տեմպերը եւ առաջարկել ինտերնետ-հասանելիության ծառայություններ ավելի մեծ թվով բաժանորդների: Ընկերությունը լայնաշերտ հասանելիության ցանցերի ներդրումը դիտարկում է որպես մալուխային կապի ծառայությունների շուկայում զարգացման առանցքային առաջնահերթությունների մեկը:
«Ericsson-ի DSLAM լուծման (MSAN EDA 2530) հիման վրա ցանցային ենթակառուցվածքի ընդլայնման շնորհիվ ՀՀ բնակիչները կարող են լիարժեքորեն զգալ գերարագ հասանելիության առավելությունները եւ ցանցում օգտվել տեղեկատվական, ժամանցային կամ կրթական ծառայությունների լայն տեսականուց: Տվյալների բեռնման արագությունը կարող է հասնել 20-30 Մբիտ/վ-ի, ինչը թույլ կտա արագ եւ հարմարավետ մտնել համացանց: Ericsson-ի` ցանցում առկա IMS լուծման շնորհիվ ընկերությունը կարող է բաժանորդներին առաջարկել համակցված ծառայություններ` գրավիչ սակագնային փաթեթներում միավորելով թե ֆիքսված, թե բջջային կապի ծառայությունները»,- ասել են «ԱրմենՏել»-ում:
«Մեր ընկերությունը, երկար տարիներ հանդես գալով որպես կապի ժամանակակից ծառայությունների ուղեկից բնակչության եւ բիզնեսի համար, հաջողությամբ պահպանում է խոշորագույն դերակատարի իր դիրքերը հեռահաղորդակցությունների շուկայում: Ինտերնետի լայնաշերտ հասանելիությունը եւ կապի համակցված ծառայությունները վերջին տարիներին դարձել են ժամանակակից հասարակության կյանքի անբաժանելի մասնիկը, եւ մենք ուրախ ենք նշել, որ Beeline-ը, գործակցելով Ericsson-ի հետ, դարձել է ՀՀ հեռահաղորդակցային արդյունաբերության զարգացման խորհրդանիշը»,- ասել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

11:26 | 12.10.10 | Новости | 5132
Ереван/Медиамакс/. «Арментел» (торговая марка Beeline) заключил с Ericsson контракт на расширение своей инфраструктуры для оказания услуг широкополосного доступа (ШПД).
По условиям соглашения Ericsson также выступит поставщиком решения для внедрения конвергентных услуг на основе широкополосного доступа, сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе «АрменТел».
«Арментел» уже обеспечил скоростным доступом в интернет более 50 тысяч семей, и расширение сети позволит компании сохранить динамичные темпы роста и предложить услуги интернет-доступа еще большему числу абонентов. Компания рассматривает внедрение сетей ШПД в числе ключевых приоритетов развития на рынке услуг проводной связи.
«Благодаря расширению сетевой инфраструктуры на основе решения DSLAM от Ericsson (MSAN EDA 2530), жители Армении смогут в полной мере ощутить преимущества высокоскоростного доступа в интернет и воспользоваться широким выбором других информационных, развлекательных или образовательных услуг в сети. Скорость загрузки данных может достигать 20-30 Мбит/с, что позволит быстро и комфортно выходить в мировую сеть. На основе существующего в сети решения IMS от Ericsson компания сможет предложить абонентам конвергентные услуги, объединяя в привлекательные тарифные пакеты услуги и фиксированной, и мобильной связи», - сказали в «АрменТел».
«Наша компания, вот уже многие годы выступая проводником современных услуг связи для населения и бизнеса, успешно удерживает позиции крупнейшего игрока на рынке телекоммуникаций. Широкополосный доступ в интернет и конвергентные услуги связи в последние годы стали неотъемлемой частью жизни современного общества, и мы рады отметить, что Beeline в содружестве с Ericsson стал символом развития телекоммуникационной индустрии Армении», - заявил гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.