14:14 | 02.09.10 | Նորություններ | 5659
Երեւան/Մեդիամաքս/. 30 ընկերություն արդեն մասնակցության հայտ է ներկայացրել Digitec 2010 բարձր տեխնոլոգիաների ամենամյա ցուցահանդեսին, որը տեղի կունենա հոկտեմբերի 30-31-ը Երեւանում` Կարեն Դեմիրճյանի անվ. Մարզահամերգային համալիրում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ՀՀ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (UITE) մամուլի ծառայությունում, ներկայումս ցուցահանդեսի տարածքի 72%-ը արդեն զբաղեցված է:
Ցուցահանդեսի «պլատինե» հովանավորն է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերությունը, որն օրերս է համալրել UITE-ի շարքերը ի թիվս Publicus Hepta (ՀՀ-ում HP-ի ներկայացուցիչ), Essential Solutions, AcTrade-Soft, Sabio Strategc Solutions եւ Intracall ընկերությունների: Ներկայումս UITE անդամներ են ՀՀ 240 IT-ընկերություններից 47-ը:

14:14 | 02.09.10 | Новости | 6435
Ереван/Медиамакс/. 30 компаний уже подали заявки на участие в ежегодной выставке высоких технологий Digitec-2010, которая состоится 30-31 октября в ереванском спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Союза IT-предприятий Армении (UITE), на данный момент занято уже 72% территории, выделенной на проведение выставки.
«Платиновым» спонсором выставки выступает компания «ВиваСелл-МТС», которая наряду с компаниями Publicus Hepta (представитель HP в Армении), Essential Solutions, AcTrade-Soft, Sabio Strategc Solutions и Intracall на днях вступила в ряды UITE. Членами Союза в настоящее время являются 47 из 240 IT-компаний Армении.