10:16 | 02.09.10 | Նորություններ | 4469
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ալեքսանդր Սիվոլապովը, ով միջազգային խոշոր ընկերություններում մեծ փորձ ունի արտադրության, գնումների եւ մատակարարման ոլորտներում, այսօր նշանակվել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ (Beeline ապրանքանիշ) վաճառքի նոր տնօրեն:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, Ալեքսանդր Սիվոլապովն ավարտել է Ռիգայի բարձրագույն ռազմական ավիացիոն ինժիեներական ուսումնարանը, ծառայել ռազմա-օդային ուժերում, ՌԴ ավիացիոն արդյունաբերության նախարարության ձեռնարկությունում մասնակցել է ավիացիոն սարքավորումների գիտահետազոտական եւ փորձնական մշակումների ներդրմանը: Վաճառքի ոլորտում իր կարիերան նա սկսել է 1996 թ.` «Mars» առեւտրային ներակայացուցչի պաշտոնում, 2003-ից զբաղեցրել է Մոսկվայի տարածաշրջանային ներկայացուցչության վաճառքի զարգացման պատասխանատուի պաշտոնը: 2005թ. ղեկավարել է «SAB Miller» ընկերության վաճառքները Ռուսաստանի հարավում: Մինչ «ԱրմենՏել»-ի վաճառքի տնօրեն նշանակվելը զբաղեցրել է ֆրանսիական խոշոր արդյունաբերական ընկերության` Ռուսաստանի Ստավրոպոլի երկրամասում գործող «Սեն-Գոբեն Կավմինստեկլո» գլխավոր տնօրենի պաշտոնը: Ալեքսանդր Սիվոլապովը ստացել է MBA աստիճան Գերմանիայի Բրեմենի համալսարանում «Global Management» մասնագիտությամբ
«Հաճելի է, որ մեր ընկերության առանցքային հատվածներից մեկը` վաճառքների ուղղությունը, ղեկավարելու է այդ ոլորտում էական նվաճումներ ունեցած փորձառու կազմակերպիչ Ալեքսանդր Սիվոլապովը: Վստահ եմ, որ նրա փորձն ու գիտելիքները թույլ կտան մեր ընկերությանը ամրապնդել առաջատարի դիրքերը Հայաստանի հեռահաղորդակցության ոլորտում»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

10:16 | 02.09.10 | News | 4725
Yerevan/Mediamax/. Alexander Sivolapov, who has many years’ experience in the sphere of production, purchase and supply in large international companies, is appointed Sales Director of “ArmenTel” CJSC (Beeline trademark).
Mediamax was informed in the press service of the company that Alexander Sivolapov graduated from Riga Higher Military Aviation Engineering School, served in Air Forces, participated in implementation of scientific-research and experimental elaborations of aviation units at the enterprises of RF Ministry of Aviation Industry. He stared his career in the sphere of sales in 1996 from the position of trade representative. Since 2003, he was in charge of sales development in the South of Russia in “SAB Miller” Company. Before this appointment, he occupied the position of the General Director of a large French industrial company “Saint-Gobain Kavminsteklo”, which functions in Stavropol region of Russia. Alexander Sivolapov received MBA degree at the University of Bremen in Germany for the specialty of “Global Management”.
“It is pleasant for me that Alexander Sivolapov – an experiences organizer and strategist, who has significant achievements in this sphere behind him, will head one of the key segments of our business. I am sure that Alexander’s experience and knowledge will allow our company consolidating positions of the leader in the telecommunication market of Armenia”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.