10:16 | 02.09.10 | Նորություններ | 4469
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ալեքսանդր Սիվոլապովը, ով միջազգային խոշոր ընկերություններում մեծ փորձ ունի արտադրության, գնումների եւ մատակարարման ոլորտներում, այսօր նշանակվել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ (Beeline ապրանքանիշ) վաճառքի նոր տնօրեն:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, Ալեքսանդր Սիվոլապովն ավարտել է Ռիգայի բարձրագույն ռազմական ավիացիոն ինժիեներական ուսումնարանը, ծառայել ռազմա-օդային ուժերում, ՌԴ ավիացիոն արդյունաբերության նախարարության ձեռնարկությունում մասնակցել է ավիացիոն սարքավորումների գիտահետազոտական եւ փորձնական մշակումների ներդրմանը: Վաճառքի ոլորտում իր կարիերան նա սկսել է 1996 թ.` «Mars» առեւտրային ներակայացուցչի պաշտոնում, 2003-ից զբաղեցրել է Մոսկվայի տարածաշրջանային ներկայացուցչության վաճառքի զարգացման պատասխանատուի պաշտոնը: 2005թ. ղեկավարել է «SAB Miller» ընկերության վաճառքները Ռուսաստանի հարավում: Մինչ «ԱրմենՏել»-ի վաճառքի տնօրեն նշանակվելը զբաղեցրել է ֆրանսիական խոշոր արդյունաբերական ընկերության` Ռուսաստանի Ստավրոպոլի երկրամասում գործող «Սեն-Գոբեն Կավմինստեկլո» գլխավոր տնօրենի պաշտոնը: Ալեքսանդր Սիվոլապովը ստացել է MBA աստիճան Գերմանիայի Բրեմենի համալսարանում «Global Management» մասնագիտությամբ
«Հաճելի է, որ մեր ընկերության առանցքային հատվածներից մեկը` վաճառքների ուղղությունը, ղեկավարելու է այդ ոլորտում էական նվաճումներ ունեցած փորձառու կազմակերպիչ Ալեքսանդր Սիվոլապովը: Վստահ եմ, որ նրա փորձն ու գիտելիքները թույլ կտան մեր ընկերությանը ամրապնդել առաջատարի դիրքերը Հայաստանի հեռահաղորդակցության ոլորտում»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

Ереван/Медиамакс/. Александр Сиволапов, имеющий многолетний опыт работы в сфере производства, закупок и снабжения в крупных международных компаниях, назначен сегодня директором по продажам ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline).
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, Александр Сиволапов окончил Рижское высшее военное авиационное инженерное училище, служил в военно-воздушных силах, принимал участие во внедрении научно-исследовательских и опытных разработок авиационных агрегатов на предприятиях Министерства авиационной промышленности РФ. Карьеру в области продаж начал в 1996 году с должности торгового представителя, с 2003 года отвечал за развитие продаж в московском региональном филиале «Mars». С 2005 года руководил развитием продаж на юге России в компании «SAB Miller». До данного назначения занимал пост генерального директора крупной французской индустриальной компании «Сен-Гобен Кавминстекло», работающей в Ставропольском крае России. Александр Сиволапов получил степень МВА в Бременском Университете Германии по специальности «Global Management».
«Мне приятно, что руководить одним из ключевых сегментов нашего бизнеса - функцией продаж - будет Александр Сиволапов - опытный организатор и стратег, имеющий за плечами существенные достижения в этой сфере. Уверен, что опыт и знания Александра позволят нашей компании укрепить позиции лидера телекоммуникационного рынка Армении», - отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.