Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում բացվել է Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան նվիրված ժողովրդական ստեղծագործությունների ցուցահանդես:
Միջոցառման գլխավոր հովանավորն է «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ): ««ԱրմենՏել» ընկերությունը ավանդաբար աջակցում է երեխաների բարոյահոգեբանական դաստիարակությանն ուղղված ծրագրերին, որոնք իրականացվում են «Beeline-ը հանուն լուսավոր ապագայի» կարգախոսի ներքո: Այստեղ ներկայացված արվեստի գործերը պետք է տեսնեն ոչ միայն երեխաները, այլ նաեւ մեծահասակները: Համոզված եմ, որ ցուցահանդես այցելած յուրաքանչյուր մարդ մեծ բավականություն կստանա: Մենք անկեղծորեն ուրախ ենք, որ կարողացանք աջակցել այս ծրագրին»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո անցկացվող ցուցահանդեսը կշարունակվի 7 օր: Կներկայացվեն կիրառական արվեստի եւ կերպարվեստի հայ վարպետների ավելի քան 100 աշխատանքներ:

16:02 | 01.06.10 | Новости | 4633
Ереван/Медиамакс/. Выставка произведений народного творчества, посвященная международному Дню защиты детей, открылась сегодня в Ереване.
Главным спонсором мероприятия выступила компания «АрменТел» (торговая марка Beeline). «Компания «АрменТел» традиционно содействует проектам, направленным на духовно-нравственное воспитание детей и молодежи, объединяя их под лозунгом «Beeline для яркого будущего Армении». Произведения искусства, представленные здесь, достойны того, что бы их увидело как можно большее число не только детей, но и взрослых. Уверен, что выставка в этот праздничный день подарит посетителям массу положительных эмоций. Мы искренне рады, что смогли оказать содействие этому проекту», - отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
Выставка, проходящая под высоким патронажем премьер-министра Армении Тиграна Саргсяна, продлится 7 дней. На ней представлены более 100 работ армянских мастеров изобразительного и прикладного искусства.