Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում բացվել է Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան նվիրված ժողովրդական ստեղծագործությունների ցուցահանդես:
Միջոցառման գլխավոր հովանավորն է «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ): ««ԱրմենՏել» ընկերությունը ավանդաբար աջակցում է երեխաների բարոյահոգեբանական դաստիարակությանն ուղղված ծրագրերին, որոնք իրականացվում են «Beeline-ը հանուն լուսավոր ապագայի» կարգախոսի ներքո: Այստեղ ներկայացված արվեստի գործերը պետք է տեսնեն ոչ միայն երեխաները, այլ նաեւ մեծահասակները: Համոզված եմ, որ ցուցահանդես այցելած յուրաքանչյուր մարդ մեծ բավականություն կստանա: Մենք անկեղծորեն ուրախ ենք, որ կարողացանք աջակցել այս ծրագրին»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո անցկացվող ցուցահանդեսը կշարունակվի 7 օր: Կներկայացվեն կիրառական արվեստի եւ կերպարվեստի հայ վարպետների ավելի քան 100 աշխատանքներ:

16:02 | 01.06.10 | News | 4642
Yerevan/Mediamax/. Exhibition of folk works, devoted to International Day of Children’s Protection opened in Yerevan today.
“ArmenTel” company (“Beeline” trademark) is the general sponsor of the event.
“ArmenTel” company traditionally contributes to projects, directed at children and youth’s spiritual-moral education, uniting them under “Beeline for bright future of Armenia” motto. Many children and adults should see these artworks. I am sure that the exhibition on this festive day will give the visitors a lot of positive emotions. We are glad to contribute to this project, stated “ArmenTel” general Director Igor Klimko.
The exhibition, which is held under Prime Minister of Armenia Tigran Sargsyan’s high patronage will last for 7 days. Over 100 works of Armenian masters of visual and applied arts are presented there.